۱۰ اتومبیل مورد علاقه سارقان آمریکایی

نویسنده:

۱۲:۱۹:۴۴

این گزارش سرقت های انجام شده در سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ را پوشش می دهد و تنها شامل مدلهای سال این خودروها است. این گزارش نشان می دهد که طی مدت زمان مذکور۲۱۷۱۱ مورد سرقت صورت گرفته است که ۷۳ درصد آنها CUV بوده اند. به گونه ای که این سری خودروها ۹ پله از لیست بیشترین سرقت ها را از آن خود کرده اند.
 
 
۱۰- شورلت Equinox
در گزارش NICB، رتبه دهم بیشترین سرقت اتومبیل های SUV/CUV متعلق به شورلت ایکویناکس است.

 
 
۹- تویوتا RAV4
مدل های سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ این محصول تویوتا، با ۶۶۵ مورد سرقت، جایگاه نهم لیست را از آن خود کرده اند. اگرچه میزان سرقت این خودرو بسیار نزدیک به شورلت ایکویناکس است، اما تفاوت اینجا است که ۱۱ درصد از خودروهای گم شده قابل ردیابی و پیدا شدن نبوده اند. در حالی که تنها ۸ درصد شورلتهای سکوی دهم اینگونه بوده اند.

 
 
۸- هوندا CR-V
همگان این خودرو را به عنوان یکی از استانداردهای رده CUV می شناسند. البته همین باعث شده که سارقان هم به این مدل هوندا علاقه مند شوند و طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ دست به کار سرقت ۶۸۸ دستگاه شوند. آنچه در این گزارش جالب می نماید، فاصله کم میان رتبه هفتم و هشتم است که تنها ۷ گزارش سرقت این شکاف را ایجاد کرده اند. البته فاصله میان رتبه ۷ تا ۱۰ هم تنها با ۴۷ گزارش سرقت پر می شود.
 
۷- نیسان Rogue
چهار جایگاه این لیست سرقت توسط CUVهای کامپکت و جمع و جور پر شده است. نیسان روژ یکی از آنها است که محبوبیت خوبی میان صنف سارقان دارد. و این محبوبیت تا آنجا پیش رفته که تقریبا ۱۳ درصد خودروهای سرقتی پیدا نمی شوند. این در حالی است که میانگین پیدا نشدن اتومبیل های این چنینی تنها ۵ درصد است.
 
۶- شورلت تراورس
شورلت تراورس بزرگ جثه که در میان مشتریان با رای ۸.۹ از ۱۰، از محبوبیت قابل قبولی برخوردار است؛ میان جماعت دزدان هم حسابی قرب و عزتی دارد. مدلهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ این خودرو با ۷۲۰ گزارش سرقت، جایگاه ششم این لیست را به خود اختصاص داده اند.
 
۵- کیا سورنتو
کیا سورنتو و فورد ایج تنها CUVهای میان اندازه در این لیست هستند. اگرچه این محصول کیا توانسته در جذب خریداران جوان با موفقیت عمل کند، اما محل زندگی این افراد نیز در مناطق پر خطر شهری است که میزان سرقت را بالاتر می برد. همچنین سارقان نیویورک، دیترویت و لس آنجلس علاقه فراوانی به این محصول کیا دارند.
 
۴- جیپ گرند چروکی
این اتومبیل اینقدر محبوب است که گاهی اوقات در بزرگراه های آمریکا هر دقیقه یکی از مدلهای گرند چروکی را می توانید ببینید. چنین محبوبیت بالایی باعث شده که گرند چروکی تنها SUV موجود در گزارش سرقت NICB باشد. جادار، قابل اطمینان و قابل استفاده در هرجایی، باعث شده تا گرند چروکی به اتومبیل مورد علاقه دزدها تبدیل شود.
 
 
۳- فورد اکسپلورر
رتبه اول تا سوم این گزارش با قدرت در اختیار شرکت فورد قرار دارند. فورد اکسپلورر استثنایی که یکی از دو CUV بزرگ جثه این لیست است، در جایگاه سوم بیشترین سرقت ایستاده است. البته به این نکته هم باید اشاره کرد که تنها ۸۰ مورد از ۹۵۸ سرقت فورد اکسپلورر طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳، هیچ وقت پیدا نشده اند.  یعنی اینکه تنها ۸ درصد خودروهای سرقتی پیدا نشده اند. این رقم درمورد مرسدس بنز کلاس GL به ۳۷ درصد می رسد.
 
۲- فورد ایج
این محصول فورد هم با ظاهر جذاب و کارایی قابل توجه اش، در میان سارقان از محبوبیت فراوانی برخوردار است و با ۱۱۴۰ مورد گزارش سرقت در جایگاه دوم لیست NICB ایستاده است.
 
۱- فورد اسکیپ
فورد اسکیپ با ۱۴۲۱ گزارش سرقت، با قدرت در مقام اول این لیست ده تایی نشسته است. البته در این میان تنها ۷۶ مورد هیچ گاه پیدا نشده اند. و همین باعث شده که در زمینه کشف و بازیابی خودروهای سرقتی هم، فورد اسکیپ در رتبه اول ایستاده باشد.
برگرفته از
اتومبیل مورد علاقه سارقان آمریکایی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه