چگونه نژاد سگ مناسب با سبک زندگی خود را انتخاب کنید

نویسنده:

۰۱:۲۸:۲۰

خصوصیات نژادهای مختلف سگ بسیار با هم متفاوت است. انتخاب نژاد مناسب که با نیازها و شرایط زندگی شما و خانواده‌تان هماهنگی داشته باشد و انتظارات شما را برآورده کند کاری دشوار است. برای داشتن یک انتخاب مناسب رعایت یک سری نکات ضروری است. اولین نکته ‌ای که باید به آن دقت کنیداین است که  آیا سگ انتخابی شما به راحتی می‌تواند با افراد خانواده و سایر حیوانات خانگی که از آنها نگهداری می‌کنید خود را تطبیق دهد؟ قبل از اقدام به نگهداری یک سگ ابتدا با خود صادق باشید و از خودتان بپرسید که آیا می‌توانید  شرایط مطلوب  و خاص نگهداری آن نژاد را برایش فراهم کنید و آمادگی دارید که در این راه وقت وهزینه لازم را صرف کنید.


در همین رابطه بخوانیم: اصول نگهداری از حیوانات خانگی


انتخاب سگ خانواده:

۰۱-d

اگر در خانه کودک نوپا دارید یا خانوادهای شلوغ و پرجمعیت هستید، پیشنهاد ما به شما این است که یک سگ نژاد بولداگ را برای نگهداری انتخاب کنید. این سگ با وجودی که جثه بزرگی دارد، اما برای خانواده‌هایی که دارای کودک هستند گزینه بسیار مناسبی است. یک سگ نژاد بولداگ با حوصله و مهربانی با کودکان همبازی می‌شود و به همین دلیل  بسیار مورد علاقه کودکان است. نژاد دیگری که برای خانواده‌هایی با این شرایط  میتوان درنظر گرفت نژاد بیگل، لابرادور و سنت برنارد است.

انتخاب سگ نگهبان:

۰۲-d

تقریبا تمامی سگ‌ها از هر نژادی که باشند، در صورت لزوم با حداکثر توان از خانه و خانواده شما مراقبت خواهند کرد. اما اگر هدف اصلی شما از نگهداری سگ انجام امر نگهبانی باشد، بهتراست  یک سگ نژاد نگهبان انتخاب کنید. سگ‌های نژاد رتریور و دوبرمن برای نگهبانی ایده‌آل بوده و تندخویی و حالت تهاجمی مورد نیاز برای انجام یک نگهبانی کامل و مطمئن از حریم خانه شما را دارند. اگر به دنبال سگی هستید که هم نگهبان خوبی باشد و هم همنشین و همراه خوبی برای اعضاء خانواده  باشد، ما نژاد‌های ژرمن شپرد و استافورد تریر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نگهداری همزمان چندین حیوان خانگی:

۰۳-d

اگر در خانه حیوانات خانگی دیگری نیز نگهداری می‌کنید، نژادی را انتخاب کنید که تطابق و سازگاری با سایرحیوانات خانگی شما داشته باشد. در این مورد انواع سگ‌های شکاری را به شما توصیه می‌کنیم که بهترین و مناسب‌ترین آن سگ شکاری ایتالیایی و  بیگل هستند. سایر نژادهای پیشنهادی ما جهت نگهداری همزمان با سایر حیوانات نژاد گلدن رتریور،ودر اندازه‌های کوچکتر شیتزو وکینگ چارلز اسپانیل است.

سگ مناسب برای افرادی که سبک زندگی آرامی دارند:

۰۴-d

اگر شما به دنبال یک دوست خوب هستید که شب هنگام کنار شما روی کاناپه لم بدهد و تنهایی شما را پر کند، ما سگ  نژاد گری هاند را به شما پیشنهاد می‌کنیم. یک سگ گری هاند با وزن حدود سه کیلوگرم، برای زندگی در محیط شهری و آپارتمان بسیار مناسب است. این نژاد به تحرک زیادی احتیاج ندارد و برای کسانی که سبک زندگی کم تحرک وآرامی  دارند مناسب است.

سگ دونده و ورزشکار:

۰۵-d

اگر به دنبال یک همراه  خوب در هنگام دویدن هستید، سگی را انتخاب کنید که به اندازه شما مشتاق دویدن و تحرک باشد. پیشنهاد ما به شما سگ نژاد دالماسین است. این سگ چنان مشتاق دویدن و تحرک است که اگریک روز شما حوصله ورزش صبحگاهی را نداشته باشید او شما را بیدارکرده و برای ورزش با خود همراه خواهد کرد. این سگ عاشق دویدن است وبرای دویدن و تحرک آفریده شده است. شفرد استرالیایی و تمامی سگ‌های گله نیز گزینه‌های مناسب دیگری هستند. اگر سگی با جثه کوچکتر برای دویدن مد نظر شماست، می‌توانید سگ نژاد جک راسل تریر را انتخاب کنید.

سگ های ماجراجو:

۰۶-d

اگر به دنبال سگی هستید که درقایق رانی ویا اردوهای خارج شهر همراه شما باشد،سگ‌های نژاد بزرگ‌ تر و قوی‌‌تر را انتخاب کنید، که بتوانند به راحتی خود را با این شرایط شما تطبیق بدهند. در این حالت بهترین انتخاب، سگ نژاد لابرادوررتریور است. اما نژادهای دیگری نیز هستند که می‌توانند در این موارد همراهان خوبی برای شما باشند.اگر برای ماجرا جویی به دنبال سگی با جثه کوچک‌تر هستید ما به شما سگ گله استرالیایی را توصیه می‌کنیم.اگر در آب و هوای سرد زندگی می‌کنید نژاد هاسکی بهترین انتخاب است.

نژادهای ژرمن شپرد، پوینتروکولی سگ‌هایی هستند که تقریبا خود را با هر شرایط و هر سبک زندگی وفق می‌دهند.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه