اگر به جای روغن‌موتور کوکاکولا بریزیم، چه می‌شود؟

نویسنده:

۱۲:۰۰:۳۵

مطمئناً ایده خیلی بدی است که به جای روغن‌موتور از نوشابه کوکاکولا استفاده کنید؛ اما در ادامه می‌خواهیم ببینم این ایده تا چه اندازه بد است.

اگر حوصله‌تان سر رفته و می‌خواهید خود را سرگرم کنید، پیشنهاد می‌کنیم کانال Hydraulic Press یوتیوب را ببینید. این کانال پر از ویدئوهایی است که همه چیز از فیبر کربن گرفته تا فنر کویل‌اور و حتی یک توربوشارژر را توسط پرس هیدرولیک خرد می‌کند. اگرچه شاید هیچ‌وقت به این موضوع فکر نکرده باشید که چه اتفاقی برای یک توربوشارژر تحت فشار می‌افتد؛ اما حالا که می‌توانید بدانید، جالب است.

 سازندگان این کانال، یک کانال دیگر به نام Beyond the press دارند. همان‌طور که از نام این کانال مشخص است، از پرس هیدرولیک خبری نیست؛ اما به سؤالاتی که به ذهنتان نرسیده، پاسخ می‌دهد. به عنوان مثال، در ویدئوی جدیدی که منتشر کرده‌اند، داخل موتور یک اتومبیل به جای روغن‌موتور کوکاکولا ریختند تا ببینند تا چه مسافتی کار می‌کند.

خوشبختانه هیچ آدم عاقلی فکر نمی‌کند که کوکاکولا جایگزین خوبی برای روغن‌موتور است؛ اما قبول کنید که حالا کمی کنجکاو شدید که واقعاً ببینید این موتور تا چه مسافتی کار می‌کند. آیا منفجر می‌شود؟ داغ می‌کند؟ یا شاید به طرز معجزه‌آسایی تا ساعت‌ها کار می‌کند؟ ویدئوی زیر را ببینید تا جواب سؤالات خود را بیابید.

 

برگرفته از
popularmechanics
لینک کوتاه