ایرباس اتومبیل پرنده خودران تست می‌کند

نویسنده:

۰۱:۱۲:۴۲

طبق گفته مدیرعامل شرکت ایرباس، نمونه آزمایشی اتومبیل پرنده و خودران این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۷ تست خواهد شد.

شرکت ایرباس قصد دارد یک نمونه آزمایشی از یک اتومبیل پرنده خودران را تا پایان سال ۲۰۱۷ تست کند. این شرکت هواپیماهای خودران کوچک را روشی برای از بین بردن ترافیک جاده‌ها در آینده می‌داند.

سال گذشته این شرکت بخش جدیدی به نام Urban Air Mobility ایجاد کرد که هدف از آن، توسعه سرویس‌های حمل‌ونقل هوایی مبتنی بر اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند به هنگام تقاضا بود. یکی از ایده‌هایی که توسط این بخش جدید ارائه شد، یک وسیله نقلیه جدید به سبک هلی‌کوپتر بود که می‌توانست چند سرنشین را داخل شهر جابه‌جا کند.

یکی از مهم‌ترین تلاش‌های شرکت ایرباس، گروهی به نام A3 است که طبق ادعای این شرکت، مسئول پروژه‌ای به نام Vahana است. Vahana یک پلت فرم وسیله نقلیه پرنده با خلبان اتوماتیک است که برای مسافران شخصی و باربری طراحی شده است.

مدیرعامل ایرباس در کنفرانس DLD به خبرنگاران گفت: «صد سال پیش حمل‌ونقل شهری به زیر زمین انتقال یافت. حالا ما فناوری‌های موردنیاز برای آوردن حمل‌ونقل شهری به روی زمین را داریم».

وی افزود: «در حال حاضر در مرحله آزمایش هستیم؛ اما این پروژه را با جدیت دنبال می‌کنیم».

وی گفت اگرچه اتومبیل‌های پرنده خودران به هنگام تقاضا در حال حاضر یک امید واهی به نظر می‌رسد؛ اما این فناوری در درازمدت مفید خواهد بود؛ زیرا این فناوری بدین معنی است که لازم نیست برنامه‌ریزان زیرساخت‌های شهری میلیاردها دلار برای ساخت پل‌ها و جاده‌های بتونی هزینه کنند.

وی همچنین اظهار داشت در حال حاضر شرکت ایرباس به عنوان بزرگ‌ترین سازنده هلی‌کوپترهای تجاری جهان برای بهره‌برداری هر چه بیشتر از نوآوری‌های جدید مانند رانندگی خودران و هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

برگرفته از
autoexpress
لینک کوتاه