معرفی بازی ایرانی زوپین | چالش اطلاعات عمومی

نویسنده:

۰۳:۲۶:۲۶

 بازی‌های قدیمی و سنتی همیشه یکی از بهترین زمینه‌ها برای تبدیل شدن به یک بازی دیجیتالی برروی پلتفورم‌های گوناگون بوه‌اند. مدل‌های گوناگونی از این تبدیلات را طی سال‌های اخیر در قالب بازی‌های اندرویدی دیده‌ایم که توسط شرکت‌ها و استودیو‌های ایرانی ساخته و منتشر شده‌اند. حال استودیو NSFGames با استفاده از یک بازی سنتی محبوب و رایج زوپین را خلق کرده است که در ادامه به بررسی و معرفی آن می‌پردازیم.

همه ما تجربه این بازی را داشته‌ایم که فردی یک شی را در اتاق انتخاب کرده، سپس دیگری به دنبال آن گشته و در این بین سرعت یا شدت صدای کوبیدن برروی میز او را از نزدیکی یا دوری نسبت به شی مورد نظر آگاه کند. زوپین نیز با بهره‌گیری از این ایده اما در فضایی جدید و خلاقانه اطلاعات عمومی شما را به چالش می‌کشد، که بسیار مهیج و اعتیاد‌آور است!

تفاوت زوپین با بازی اصلی این است که صدای “تق تق” که برای راهنمایی استفاده می‌شد جای خود را به سنجاق داده است. در این بازی پس از پرسش یک سوال توسط هوش مصنوعی از شما، می‌بایست از میان تصاویر داده شده پاسخ صحیح را با سنجاق علامت زده تا جواب درست مشخص شود. برای مثال بازی از شما می‌خواهد تا از میان اشکال هندسی داده شده لوزی را نشان دهید، شما میبایست با پیدا کردن لوزی برروی آن کلیک کرده و سنجاق را برروی شکل مورد نظر بگذارید تا پاسخ ثبت شود. همانطور که گفته شد سیستم راهنمایی بازی بوسیله سنجاق است، هرچه پاسخ اشتباه شما به محدوده حضور پاسخ صحیح نزدیک‌تر باشد شکل و رنگ سنجاق‌ها تغییر کرده و برای مثال از لبخندی به رنگ قرمز که نشان دهنده نزدیکی جواب است تا صورت ناراحتی به رنگ بنفش تغییر می‌کند تا شما از میزان صحیح بودن پاسخ خود مطلع شوید. برخی مواقع سوالات پرسیده شده ممکن است بسیار سخت باشند و شما را از پیدا کردن جواب عاجز کنند، اینجاست که می‌توانید با پرداخت سکه که درواقع واحد پولی بازی محسوب می‌شود از راهنمایی‌های موجود استفاده کنید.

به سختی سوالات بازی اشاره شد، درواقع بزرگ‌ترین مشکلی که زوپین با آن مواجه است همین سختی و پراکندگی سوالات آن است. درواقع هیچ رده‌بندی یا ترتیبی برای بیان سوالات به ترتیب درجه سختی وجود ندارد و تنها شاهد پراکندگی آنان طی یک دور مسابقه یا چالش هستیم. طبق ادعای سازندگان در بازی ۶۰۰ مرحله گوناگون وجود دارد که به مرور و با آپدیت‌های مختلف تعداد آنان افزایش یافته و به همین خاطر هیچوقت شاهد قدیمی شدن سوالات زوپین نخواهیم بود.

درنهایت می‌توان زوپین را یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های ایرانی با زمینه سنجش اطلاعات عمومی دانست که برای تمام سنین مناسب است. شما می‌توانید این بازی را بصورت رایگان از فروشگاه بازار دریافت کرده و از تجربه آن لذت ببرید.

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه

دیدگاه