پاک کردن لکه‌های فرش با استفاده از کرم اصلاح

نویسنده:

۰۷:۲۰:۳۷

بدترین و ناراحت‌کننده‌ترین لکه‌ها را می‌توان لکه‌های روی فرش یا موکت نامید.

 فروشگاه‌های زیادی هستند که انواع لکه‌بر فرش را می‌فروشند و ادعا می‌کنند که محصولاتشان لکه‌ها را پاک و کلاً محو می‌کنند اما توصیه ما به شما این است که لازم نیست کلی پول بابت خرید یک محصول شیمیایی بدهید و فرسنگ‌ها راه بپیمایید تا به فروشگاه مورد نظر برای خرید لکه‌بر فرش برسید. این ترفند جالب به شما نشان می‌دهد که چطور لکه‌های روی فرش را با استفاده از کرم اصلاح (کف ریش) پاک کنید. خیالتان راحت باشد! از این به بعد، دیگر نگران لکه‌های فرش نخواهید بود.

چیزهایی که لازم دارید

• دستمال

• کرم اصلاح ( از نوع کف باشد، نه ژل)

• پارچه تمیز

مرحله اول

لکه‌ها را با دستمال بردارید. اگر لکه تازه است، تا آنجا که می‌توانید با دستمال  یا پارچه تمیز لکه را پاک کنید. اگر لکه قدیمی است، به مرحله دو بروید.

هشدار: لکه را نمالید با نسایید زیرا ممکن است آن را پخش کنید. به جای این کار، لکه را با فشار دادن و با استفاده از حرکات فشاری به سمت  بالا و پایین بردارید.

مرحله دوم

درست روی محل لکه را کف ریش یا کرم اصلاح بریزید.

مرحله سوم

کف ریش را با انگشت طوری روی لکه بمالید که مطمئن شوید به تمام الیاف فرش یا موکت نفوذ کرده و به خورد آن رفته است.

مرحله چهارم

در این مرحله، اشکالی ندارد که کمی لکه را مالش دهید. لکه را بمالید و پاک کنید؛ منتها با حرکات مالشی ملایم نه با قدرت زیاد و به سختی.

مرحله پنجم

اگر لکه از روی فرش پاک نشد، چند بار دیگر مرحله ۳ و ۴ را با استفاده از مقدار بیشتری کف ریش تکرار کنید تا لکه کاملاً پاک شود.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه