سال نو، بهار نو، دکور نو؛ تغییر را از خانه شروع کنید.

نویسنده:

۱۱:۲۰:۱۹

خورشید می‌درخشد و دستان گرم و مهربانش را از پس شیشه‌های پنجره عبور می‌دهد و صورت شما را نوازش می‌کند… بله! این گرمای نوازشگر نشان از بهار دارد؛ بهاری که چشم به هم بزنی آمده است. فصل شروع زندگی و آغاز دوباره! یواش یواش خانه‌تکانی‌ها شروع می‌شود و زمستان بار دیگر به خواب می‌رود تا شما هم آن را تا سال دیگر فراموش کنید. پس، تا دیر نشده دست به کار شوید و خانه خود را برای بهار نو آماده کنید.

مرحله اول: خانه‌تکانی را خاتمه دهید و همه روبالشی‌ها و ملحفه‌ها را عوض کنید.

بالش‌های خود را با جاروبرقی تمیز کنید. شاید باورتان نشود که این همه گرد و خاک را زیر سرتان می‌گذاشتید! ملحفه بالش‌ها را نیز عوض کنید و یک طرح جدید و نو با تم بهار بخرید. اگر زمستان مدام در خانه بودید و فصل سرد و سختی را گذرانده‌اید، ملحفه‌های سبک‌وزن، پتو‌ها یا مجموعه‌های روتختی نازک بخرید. می‌توانید این ملحفه‌ها را نگه دارید و در طول سال در صورت نیاز استفاده کنید اما تا آنجا که می‌توانید اتاق را از پتوهای اضافی خالی کنید؛ مگر این که اتاقتان خیلی سرد باشد.

مرحله دوم: پنجره‌ها را باز کنید و بگذارید خانه یا اتاقتان هوا بخورد.

اجازه بدهید هوای تازه به خانه بیاید، بوی کهنگی و رطوبت ماه‌های سرد سال از بین برود و جای خود را به رایحه خوش و مست‌کننده بهار بدهد.

مرحله سوم: خانه را مملو از گل‌های تازه کنید و آنها را هر چند وقت یک بار تغییر دهید.

لازم نیست حتماً گل‌های گران‌قیمت بخرید. نگاهی به حیاط منزلتان بیاندازید؛ گل‌های مینای چمنی، قاصدک یا حتی گل‌های وحشی هم می‌توانند به خانه شما طراوت دهند. (با اینکه ممکن است اینها علف هرز به حساب بیایند اما هنوز هم می‌توانند بسیار زیبا باشند.) گل‌هایی که چیدید را در گلدان‌ها رنگی که در همه فروشگاه‌های لوازم تزیینی موجود است قرار دهید. برای زیباتر جلوه دادن گل‌ها، می‌توانید نوارها یا ربان‌های رنگی ارزان به آنها بچسبانید یا دور آنها ببندید تا بیشتر به چشم بیایند. حالا، گلدان گل زیبای خود را روی میز یا کنسول قرار دهید.

مرحله چهارم: کوسن‌های رنگی به کاناپه، صندلی یا هر جای دیگری که می‌نشینید یا لم می‌دهید اضافه کنید.

چاپ‌های گلدار، رنگ‌های روشن یا هر چیز دیگری که فضای اتاق را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان دهد از همه بهتر هستند.

مرحله پنجم: رومیزی یا رانر با تم بهار بخرید و روی میز ناهارخوری یا میز جلوی مبلمان بیاندازید.

 

مرحله ششم: مگنت‌هایی که تم بهار دارد روی یخچال بچسبانید.

 

مرحله هفتم: چیزهای کوچولوی دیگری که دوست دارید هم می‌توانید در صورت تمایل اضافه کنید.

اینها باعث می‌شوند خانه جذاب‌تر و شادتر و فانتزی‌تر به نظر برسد. تم‌های مربوط به نوروز و عید هم خیلی خوب هستند. حتماً آمدن بهار را با نوروز باستانی جشن بگیرید.

برگرفته از
wikiHow
لینک کوتاه