رونمایی از مدل ۲۰۱۷ وکسهال کراس‌لند ایکس

نویسنده:

۱۲:۱۷:۴۱

شاسی‌بلند جدید شرکت وکسهال که مختص خانواده‌ها طراحی شده است، در ماه ژوئن وارد بازار خواهد شد. این اتومبیل با رنو کپچر به رقابت خواهد پرداخت.

شاسی‌بلند کوچک وکسهال کراس‌لند ایکس (Crossland X ) به عنوان عضو جدید خط تولید این شرکت معرفی شد.

ابعاد این اتومبیل همانند موکا ایکس (Mokka X) است و از دیفرانسیل چهارچرخ بهره می‌برد. این اتومبیل برای خانواده‌ها طراحی شده است.

رقیب جدید پژو ۲۰۰۸ و رنو کپچر در ماه ژوئن وارد بازار خواهد شد. احتمالاً قیمت این کمتر از موکا ایکس خواهد بود که از ۱۷٬۵۹۰ پوند شروع می‌شود.

طی پاییز سال ۲۰۱۷، یک مدل جدید به نام گرندلند ایکس (Grandland X) به جمع کراس‌لند ایکس و موکا ایکس خواهد پیوست.

بخش‌های مکانیکی کراس‌لند ایکس همانند پژو ۲۰۰۸ است. در نتیجه احتمالاً دو موتور بنزینی و دیزلی توربوشارژ ۱٫۲ و ۲٫۰ لیتری که تا ۱۷۸ اسب بخار توان دارند، در این اتومبیل به کار گرفته خواهد شد. هر دو جعبه‌دنده اتوماتیک و دستی برای این اتومبیل ارائه خواهد شد.

طول کراس‌لند ایکس ۴۲۱۲ میلی‌متر، عرض آن ۱۷۶۴ میلی‌متر و ارتفاع آن ۱۵۸۸ میلی‌متر است.

اگرچه کراس‌لند ایکس کوچک‌تر از موکا ایکس است، ظاهراً فضای داخلی بزرگ‌تری دارد و از یک صندلی در عقب بهره می‌برد که به نسبت ۶۰/۴۰ به کار گرفته شده و ۱۵۰ میلی‌متر به سمت عقب سر می‌خورد. در این حالت، ظرفیت صندوق همانند صندوق ۲۰۰۸، ۴۱۰ لیتر است؛ اما زمانی که صندلی به سمت جلو کشیده می‌شود، ظرفیت صندوق به ۵۲۰ لیتر افزایش می‌یابد.

دستیار داخل اتومبیل وکسهال با نام Onstar و سیستم هات‌اسپات وای‌فای به صورت استاندارد روی کراس‌لند ایکس ارائه می‌شود و سیستم اینفوتینمنت با اپل کارپلی و اندروید اتو سازگار است.

از ویژگی‌های دیگر این اتومبیل می‌توان به یک دوربین دید عقب ۱۸۰ درجه‌ای پانورامایی، هشدار برخورد در جلو، دستیار حفظ لاین، سیستم شناسایی علائم سرعت مجاز و پنجره جلو و فرمان گرم شونده اشاره کرد.

مشتری‌ها می‌توانند رنگی متضاد برای سقف و سقف شیشه‌ای پانورامایی را نیز برای کراس‌لند ایکس سفارش دهند.

 

برگرفته از
autocar
لینک کوتاه