Comic-Con چیست؟

نویسنده:

۰۴:۵۵:۰۹

کمیک-کان در تابستان و در جنوب ایالت کالیفرنیا، شهر سن‌دیگو به مدت چهار روز برپاست و بازدید برای عموم آزاد است. کمیک کان محلی بود که آخرین کتاب‌های مصور، فیلم‌ها و سریال‌های علمی و تخیلی در آن معرفی و رونمایی می‌شدند، اما با گذشت زمان و گسترش سرگرمی‌‌ها و صنعت‌های دیگر، این نمایشگاه نیز ماهیتی چندژانره به خود گرفت و سرگرمی و ژانر‌های دیگری چون انیمیشن، انیمه(انیمیشن ژاپنی)، اسبا‌ب‌بازی، رمان‌های فانتزی و بازی‌های ویدویی در کمیک-کان حضور یافتند. به گفته مجله Forbes، کمیک-کان بزگترین نمایشگاه و گردهمایی از نوع خود در سراسر جهان و بزرگترین نمایشگاه موجود در شهر سن‌دیگو است، در سال 2010، بیش از 130,000 شرکت کننده در این مراسم حضور داشتند.
صحبت از شرکت کننده‌ها شد، باید گفت که مردم از سراسر جهان از مدت‌ها قبل برای گرفتن بلیط و حضور در نمایشگاه ثبت‌نام می‌کنند، در حالی که بسیاری از آن‌ها موفق نمی‌شوند و ظرفیت به اتمام می‌رسد. آن‌هایی هم که شانس حضور در این مراسم را پیدا می‌کنند، با پوشیدن لباس‌های فانتزی خودشان را به شکل شخصیت‌های بازی، کارتون و یا قهرمانان کتاب‌های مصور درمی‌آورند.
کمیک‌-کان فرصتی استثنایی برای سازندگان بازی‌های ویدویی، نویسندگان کمیک و دیگر رسانه‌ها و کمپانی‌هاست تا آخرین محصولات خودشان را به نمایش عموم بگذارند. در کنار نمایش محصولات کمپانی‌های مختلف، مراسم اهدا جوایز، مسابقات سالانه بهترین کاستوم(لباس فانتزی) و جشنواره مستقل فیلم کمیک-‌کان نیز در طول این چهار روز اجرا می‌شود.
کمیک‌-کان امسال از تاریخ 1 مرداد آغاز شده و تا 5 مرداد ادامه خواهد داشت. 

پدرام بهادری

برگرفته از
Comic-Con
لینک کوتاه
برچسب ها