اولین اتومبیل مختص مسابقه تسلا

نویسنده:

۱۱:۰۰:۲۲

این اتومبیل که توسط تسلا برای مسابقه اتومبیلرانی الکتریک جی تی آماده شده، قرار است در سال ۲۰۱۷ مسابقه دهد. این اتومبیل در عرض ۲٫۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

مارس سال گذشته شایعه عجیبی در مورد آغاز یک سری مسابقه اتومبیلرانی به نام الکتریک جی تی (Electric GT) شنیدیم. بعد در ماه نوامبر اولین نمونه آماده‌به‌کار اتومبیل مسابقه مدل اس پی ۸۵+ (+Model S P85) معرفی شد. روز جمعه هفته گذشته، الکتریک جی تی اولین اتومبیل مختص مسابقه تسلا را با نمایش زنده نسخه جدید پی ۱۰۰ دی (P100D) معرفی کرد.

 

 

این اتومبیل جدید تنها ۱۱۰۰ پوند وزن دارد. موتورهای الکتریکی این اتومبیل حالا توانی معادل ۷۷۸ اسب بخار و گشتاوری معادل ۷۳۴ پوند بر فوت تولید می‌کنند. نسخه عادی مدل اس پی ۱۰۰ دی در عرض ۲٫۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد؛ اما نسخه مختص مسابقه این اتومبیل همین شتاب را در عرض ۲٫۱ ثانیه به دست می‌آورد.

 

 

در حال حاضر اولین فصل الکتریک جی تی قرار است در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ برگزار شود. ۲۰ راننده در ۱۰ تیم قرار است در ۷ مسابقه شرکت کنند. با این حال، اگرچه به نظر می‌رسد سازمان مسئول برگزاری مسابقه مشکل خنک‌سازی باتری‌ها را حل کرده است که مانعی برای شرکت اتومبیل‌های الکتریکی در مسابقات اتومبیلرانی محسوب می‌شود؛ اما مسیر ۳۷ مایلی مسابقه نشان می‌دهد که هنوز محدودیت مسافت برای این اتومبیل‌ها وجود دارد.

 

 

مشخص است که این سری مسابقات هنوز به زمان نیاز دارد تا تکمیل شود؛ اما جالب است که یک مسابقه بر اساس شناخته‌شده‌ترین اتومبیل الکتریکی طراحی شده است. شاید در آینده خودروساز دیگری نیز در این مسابقه معرفی شود.

برگرفته از
popularmechanics
لینک کوتاه