معرفی Project 8، اتومبیل دراز قامت جگوار

نویسنده:

۰۸:۱۳:۱۳

اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش از رونمایی جاگوار پروژه هفت و نقشه این شرکت برای تولید محدود این اتومبیل ویژه گفتیم. اکنون واحد اجرایی ماشین های خاص جگوار هم تصمیم دارد بر اساس تیپ F این شرکت یک خودرو دراز با فاصله چرخ جلو وعقب طولانی تولید کند. 
آنها در حال حاضر این محصول را Project 8 نامیده اند. ماشین جدیدی که برای ۲ سرنشین در جلو جای کافی را فراهم می آورد و علاوه بر این بدنه جداگانه فضای اختصاصی را برای سرنشینان عقب مهیا می کند. 
سخنگوی جگوار می گوید: «از نظر ظاهر و کارکرد این یک خودرو لوکس رسمی به شمار میرود که با موتور سوپر شارژ هشت سیلندر V شکل الهام گرفته از F-type R. قدرت ۵۵۰ اسب بخاری را برایتان فراهم می‌آورد. البته نکته ناامید کننده برای رؤسایی که در کابین عقب نشسته اند، محدودیت سرعت ۸ کیلومتر بر ساعتی این اتومبیل است.
یکی از طراحان این پروژه می گوید در کابین عقب پروژه ۸ از صنعت چوب مرسوم جاگوار بهره برده اند و یک میز بزرگ با چوب ساج بخش زیادی از فضا را پر کرده است. البته کنده کاری های بخش های چوبی با شکل گلها و دیگر تصاویر را هم نباید از یاد برد.
هرچند که در کنار همه اینها، یک روزنامه نگار که شانس سواری با نسخه اولیه پروژه ۸ را داشته، می گوید کنترل این ماشین کُشنده است، سواری با آن خسته کننده و چرخاندن فرمانش نفس گیر است.
آیا این خودرو در کلاس لیموزین حرفی برای گفتن خواهد داشت؟ جایی که حتی جیپ هم با هامر اچ ۳ عرض اندام می کند، جگوار که همیشه با سرعت باد از کنار تمام اتومبیل های رسمی عبور کرده، آیا توان پیاده روی هم دارد؟
برگرفته از
Project 8
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه