تحریکات پوستی دارید؟ تقصیر آی‌پد اپل است!

نویسنده:

۰۹:۴۰:۱۲

آیا تحریکات پوستی دارید که دلیلی برای بروز آنها وجود ندارد؟ سری به آی‌پد خود بزنید. به نظر می‌رسد این تبلت کامپیوتری و پرطرفدار حاوی نیکل، یکی از رایج‌ترین فلزات حساسیت‌زا، است.
گزارشات اخیر مجله پزشکی در مورد حساسیت به نیکل ناشی از دستگاههای الکترونیک، شامل لپتاپ و تلفن همراه جزییاتی ارائه کرد. اما این آی‌پد اپل است که منجر به بثورات خارش‌دار روی بدن یک پسربچه 11 ساله شده است که در بیمارستان سن‌دیگو در حال درمان است.
بثورات پوستی ناشی از نیکل خطرناک نیستند اما می‌توانند عذاب‌آور و دردناک باشند و اگر پوست عفونی شود، به درمان با استروئید و آنتی‌بیوتیک نیاز دارد. این کودک مجبور است به دلیل بیماری‌اش مدرسه نرود.
این پسر بچه یک عارضه پوستی با دلمه‌های پوسته‌پوسته رایج داشت اما این بثورات پوستی در سرتاسر بدن این کودک ایجاد شده بود که به درمان معمولی پاسخ نداد. آزمایشات پوستی حساسیت به نیکل را نشان دارد و پزشکان به این نتیجه رسیدند که دلیل آن آی‌پدی است که خانواده‌اش در سال 2010 برایش خریده‌اند.
پزشکان محصول را آزمایش و وجود نیکل در آن را تأیید کردند.
این کودک به طور روزانه از آی‌پد استفاده می‌کرد. بعد از خریدن قاب محافظ، تحریکات پوستی او بهتر شد. هنوز مشخص نیست که آیا در تمامی مدل‌های آی‌پد نیکل وجود دارد یا نه. شرکت اپل نیز در این مورد هیچ نظری ارائه نکرده است.

سعیده اکبری

برگرفته از
سلامت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه