تست وسایل نقلیه خودران نیسان در جاده‌های اروپا

نویسنده:

۱۱:۱۰:۴۵

نیسان اعلام کرد از ماه فوریه تست وسایل نقلیه خودران خود را در جاده‌های لندن آغاز خواهد کرد.

به زودی یک نیسان لیف اصلاح‌شده به مقامات دولتی و کارشناسان فنی و ایمنی اجازه خواهد داد تا فناوری خودران نیسان را در محیطی واقعی تجربه و آزمایش کنند.

این برنامه اولین نمایش فناوری خودران نیسان در جاده‌های عمومی اروپا و گام بعدی در چشم‌انداز «جابه‌جایی هوشمند» این شرکت ژاپنی است. هدف از این چشم‌انداز تغییر در سه حوزه نحوه رانندگی با خودرو، نحوه تأمین قدرت و ادغام آن در جامعه‌ای گسترده‌تر است.

 

 

سال گذشته این شرکت تأیید کرد که یک تغییر ظاهری برای شاسی‌بلند محبوب قشقایی ارائه خواهد شد که یکی از پرفروش‌ترین خودروها در بریتانیا محسوب می‌شود. این خودرو اولین مدل در خط تولید اروپا خواهد بود که از فناوری نیمه خودران PRoPilot بهره‌مند خواهد شد.

مجموعه ProPilot نیسان به خودرو اجازه می‌دهد تا در ترافیک سنگین بزرگراه‌ها، به طور خودران و با رعایت ایمنی حرکت کند. نسل بعدی لیف ای‌وی نیز از این فناوری بهره می‌برد.

گرگ کلارک، وزیر کار و انرژی بریتانیا می‌گوید: «دولت و صنعت بریتانیا با یکدیگر همکاری می‌کنند تا به مکانی پیشرو و درجه یک برای تولید و تحقیق و توسعه خودرو در جهان تبدیل شویم. ما می‌خواهیم مراکزی مانند مرکز نیسان در کرانفیلد تولید را ادامه دهند و ما را به کشور شماره یک جهان در زمینه تولید و تست فناوری خودرو تبدیل کنند. بدین طریق می‌توانیم نسل بعدی تولید وسایل نقلیه و زنجیره تأمین آن را در بریتانیا بسازیم».

 

 

بدین طریق نیسان نیز پس از ولوو به کلوپ تست فناوری خودروان لندن می‌پیوندد. شرکت سوئدی ولوو ماه مه گذشته اعلام کرد از افراد عادی در نسخه‌های خودران وسایل نقلیه خود از جمله شاسی‌بلند ایکس سی ۹۰ استفاده خواهد کرد. این تصمیم به عنوان بخشی از برنامه‌ای به نام «مرا در لندن بگردان» که طی سال جاری میلادی آغاز خواهد شد، گرفته شد.

برگرفته از
caradvice
لینک کوتاه