رومینگ ملی تکمیل شد

نویسنده:

۱۰:۲۶:۴۷

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مراسم آغاز بهره‌برداري از فاز نهائي استفاده متقابل از شبكه تلفن‌هاي همراه (رومينگ ملي) با اعلام مطلب فوق گفت: خدماتي كه به مردم ارائه مي‌شود به اندازه تلاش و خواسته من و همكارانم نيست و با جديت به دنبال افزايش كيفيت خدمات ICT در كشور هستيم.
دكتر محمود واعظي با اشاره به اجراي فاز اول رومينگ ملي در يكماه گذشته و قدرداني از همكاري اپراتورها افزود: سياست وزارت ارتباطات اين است كه با تعرفه‌هاي پائين، خدمات با كيفيت به مردم ارائه شود كه اين موضوع نه فقط در حوزه تلفن همراه كه در بخش اينترنت نيز صادق است و بر همين اساس در بخش پهناي باند زيرساخت، ۳۵ درصد قيمت را كاهش داديم تا مصرف‌كننده نهائي از ۲۰ درصد تخفيف برخوردار شود.
وي اظهار كرد: از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي مي‌خواهم با برخي شركتها كه با روشهاي گوناگون سعي در عدم رعايت مصوبه كميسيون و كاهش ندادن قيمت اينترنت دارند، برخورد كرده و به عملكرد آنان رسيدگي كند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاكيد بر تغيير روش تعرفه‌گذاري در حوزه ICT گفت: اپراتورها بايد بسته‌هاي خدماتي مختلف با تعرفه‌هاي متفاوت را به مردم ارائه دهند تا مردم براساس نيازشان قدرت انتخاب داشته باشند.
واعظي تصريح كرد: پس از اجراي رومينگ ملي، در گام بعدي طرح ترابردپذيري شماره‌ها ( Number Portability ) اجرا مي‌شود، به اين معنا كه هركس با حفظ شماره تلفن همراه خود از هر اپراتوري كه با تعرفه پائين‌تر، سرويس با كيفيت‌تر ارائه مي‌كند خدمات دريافت كند.
وي با اشاره به فراهم‌كردن مقدمات ارائه خدمات نسل سوم تلفن همراه از سوي ساير اپراتورها در كشور گفت: ارائه خدمات نسل سوم تلفن همراه از سوي ساير اپراتورها از نيمه دوم سال اتفاق مي‌افتد و رگولاتوري براساس دستورالعمل ابلاغ شده كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات در حال انجام مذاكرات با اپراتورهاي مختلف است و مسئولان موظفند براساس متن صريح مصوبه اين كميسيون، موارد را پيگيري كنند.

 
برگرفته از
رومینگ ملی
لینک کوتاه

دیدگاه