«سیاره میمون‌‌ها» گیشه‌ها را تصاحب کرد

نویسنده:

۰۴:۱۵:۴۶

Dawn of the Planet of the Apes در این آخر هفته در آمریکا فروشی معادل 73 میلیون دلار داشت و Transformers: Age of Extinction را با فروش 16.5 میلیون دلار به عقب راند. سیاره میمون‌ها در سینماهای جهان 31 میلیون دلار دیگر هم فروش کرده است. داستان این فیلم، 10 سال پس از داستان فیلم قبلی این مجموعه Rise of the Planet of the Apes(2011) اتفاق می‌افتد.
اندی سرکیس در این فیلم نیز مانند فیلم قبلی مدلینگ حرکات «سزار» رهبر میمون‌های هوشمند را بر عهده داشته است. سرکیس در فیلم ارباب حلقه‌ها با همین تکنیک نقش گالوم را نیز بازی کرده بود. در تکنیک Performance Capture حسگرهای الکترونیکی حرکات و حالات صورت یک بازیگر را گرفته و در تصویرهای کامپیوتری استفاده می‌کنند.
Dawn of the Planet of the Apes توسط مت ریوز کارگردانی شده و گری اولدمن، کری راسل و جیسن کلارک هم در آن ایفای نقش می‌کنند. مت ریوز فیلم دومی را هم برای این مجموعه کارگردانی خواهد کرد.
اولین فیلم این مجموعه در سال 1968 بر اساس رمانی فرانسوی نوشته پیر بول ساخته شد و 4 فیلم دیگر نیز در دهه 70 آن فیلم را دنبال کردند. تیم برتون در سال 2001 فیلمی جدید بر اساس این داستان ساخت که مورد انتقادات بسیاری قرار گرفت.

پریا پورمند

برگرفته از
Dawn of the Planet of the Apes
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه