هدفون‌های بی‌سیم: کدام یک به درد شما می‌خورد؟

نویسنده:

۱۲:۰۵:۰۰

بیشتری دستگاه‌های امروزی برای همراه بودن طراحی شده‌اند. شما همیشه در حال این طرف و آن طرف رفتن هستید و فناوری هم باید بتواند همیشه همراهتان باشد. تلفن‌های هوشمند و لپ‌تاپ کوچک‌تر، سبک‌تر،راحت‌تر و بدون دخالت دست شده‌اند. هدفون‌ها هم طبق همین رویه طی سال‌های اخیر گرایش خود را تغییر داده‌اند. دیگر کابلی نمی‌بینید که به لپ‌تاپ، تلفن هوشمند و تبلت متصل باشد. هدفون هم از این قاعده مستثنی نیست.

هدفون‌های بی‌سیم گوناگون و متنوعی وجود دارد که کاربردهای متفاوتی دارند. در این مقاله، سعی شده است به این موضوع پرداخته شود که چه زمانی و کجا باید از هدفون استفاده کرد تا بتوانید بهترین هدفون بی‌سیم را مطابق با سبک زندگی خودتان بخرید.

سبک

یکی از اولین ملاحظات و عواملی که در انتخاب هدفون باید به آن دقت کرد این است که کدام نوع هدفون راحت‌تر است. هدفون‌های بلوتوث سبک‌های متنوعی دارند که به شیوه‌های مختلفی روی سر و گوش‌هایتان قرار می‌گیرند. احتمالاً شما هدفونی می‌خواهید که بتوانید به مدت طولانی آن را روی سرتان بگذارید منتها نمی‌خواهید گوش یا سرتان احساس خستگی کند.

هدفون بیرون گوشی

این هدفون‌ها کل لاله گوش را می‌پوشانند و عموماً بزرگتر از هدفون‌های مدل‌ روی ‌گوش و مدل دیگر توی گوش هستند. هدفون‌های بیرون گوشی راحت‌ترین هدفون‌هایی هستند که می‌توانید در بازار پیدا کنید. این هدفون‌های بزرگ بالشتک‌های بزرگی دارند که دور گوش را فرا می‌گیرد و یک هدبند دارد که سر و گوش را در برابر آسیب رسیدن ناشی از استفاده طولانی‌مدت محافظت می‌کند.

هدفون روی گوشی

این نوع هدفون روی گوش یا بر روی مجرای گوش قرار می‌گیرد و اشکال و اندازه‌های متفاوتی دارد. هدفون‌های روی گوشی برای سفر مناسب هستند و خیلی از آنها داخل هدبند تا می‌شوند. به همین دلیل قابل حمل‌تر از مدل‌های بیرون گوش هستند. از آنجا که این هدفون به گوش شما فشار می‌آورد، ممکن است گاهی احساس خستگی کنید و با استفاده طولانی‌مدت ناراحت شوید.

هدفون توی گوشی

این هدفون‌ها که به هدفون‌های بی‌سیم هم مشهورند کوچک‌تر از مدل روی گوش و بیرون گوش هستند. این هدفون درست توی گوش فرو می‌رود و عموماً هدبند ندارند. سبک این هدفون بسیار همراه و قابل حمل است اما اندازه بلندگوهایش آنقدر نیست که صدایی به کیفیت عالی صدای هدفون بیرون گوشی یا روی گوشی ارائه دهد.

کاربرد

کاری که انجام می‌دهید و جایی که می‌خواهید از هدفون خود استفاده کنید عامل مهمی در تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین هدفون برای شماست. هدفون‌های توی گوشی، بیرون گوشی و روی گوشی سبک‌های متنوعی دارد که هر کدام در زمینه‌ها و سناریوهای مختلف قابل استفاده هستند.

بهترین هدفون بی‌سیم برای ورزش

اگر تصمیم دارید از هدفون بی‌سیم خود بیشتر در هنگام ورزش استفاده کنید، بهترین گزینه برای شما هدفون‌های بی‌سیم توی گوشی هستند. وقتی از این هدفون‌ها استفاده می‌کنید لازم نیست نگران دویدن در هنگام ورزش شوید یا به خیس شدن هدبند یا بالشتک‌ها ناشی از عرق کردن در زمان انجام فعالیت بدنی فکر کنید. این هدفون‌های بی‌سیم حتی در شدیدترین ورزش‌ها راحت توی گوش قرار می‌گیرند.

بهترین هدفون برای سفر

هدفون‌های روی گوشی برای سفر بهترین هدفون‌های بلوتوث هستند. وقتی در حال سفر هستید، چه در هواپیما، اتوبوس یا قطار و مترو، مزاحمت‌ها و حواس‌پرتی‌های گوناگونی وجود دارد. هدفون‌های روی گوش نمی‌گذارند صداهای آزاردهنده محیط وارد گوش شوند و این نویزها و سر و صداهای مزاحم را برطرف می‌کند. بسیاری از این هدفون‌های بی‌سیم قابلیت حذف نویز دارند که با تولید نویز سفید و کم به مسدود کردن و از بین بردن صداهای مزاحم کمک می‌کند.

بهترین برای اداره

هدفون‌های روی گوش و بیرون گوش هر دو برای اداره انتخاب‌های عالی هستند و هر دو هدبندها و گوشی‌های بالش‌دار دارند تا از خستگی ناشی از استفاده طولانی‌مدت بکاهند. هدفون‌های روی گوش خیلی عایق صدا نیستند. بنابراین، شما همچنان صدای محیط اطراف را می‌شنوید و کاملاً آگاه هستید. این هدفون برای زمانی مناسب است که می‌خواهید با همکار خود در تعامل باشید. هدفون‌های بیرون گوش صداهای ناخواسته را از بین می‌برند تا شما بتوانید بدون حواس‌پرتی تمرکز خود را حفظ کنید.

استفاده در شرایط بحرانی

هدفون‌های بیرون گوشی بهترین هدفون‌ها برای استفاده در شرایط بحرانی هستند. با اینکه هدفون‌های روی گوشی می‌توانند کیفیت صدای بالاتری داشته باشند اما موانع صدایی که هدفون‌های روی گوش بین شما و دنیای پیرامون ایجاد می‌کنند برای ترکیب موسیقی و تماشای ویدئو عالی هستند. این هدفون‌ها گوش‌های شما را در بهترین کیفیت صدا غرق می‌کنند و مزاحمت‌ها و حواس‌پرتی‌ها را از بین می‌برند.

شکل و ساختمان ظاهری گوش افراد با هم فرق دارد و نیاز به راحتی و مراقبت خاص خودش را دارد. وقتی متوجه شدید که کدام هدفون راحت‌ترین برای شماست و کجا می‌خواهید از آن استفاده کنید، می‌توانید تصمیم درست و به‌جایی در مورد انتخاب هدفون بی‌سیم داشته باشید.

برگرفته از
toptenreviews
لینک کوتاه