مسابقه «وردپرس کارتون ٢٠١٤» کاریکاتوریست‌های جهان را فراخواند

نویسنده:

۰۴:۳۵:۵۲


به گزارش خبرنگار فارس،  این مسابقه از معتبرترین مسابقه‌های بین‌المللی کاریکاتور دنیاست که هر ساله در بخش‌های کارتون مطبوعاتی، کاریکاتور و کارتون طنز برگزار می‌شود.

هنرمندان برای شرکت در این دوره از مسابقه باید اصل آثارشان را که در سال 2013 تولید و منتشر کرده‌اند،‌ ارسال کنند. هر کارتونیست در هر بخش می تواند تنها یک اثر ارسال کند که به همراه آثار، باید نسخه چاپ شده آن در روزنامه یا مجله به شکلی که تاریخ انتشار آن مشخص باشد نیز ارسال شود.

جوایز این مسابقه شامل جایزه بزرگ 10 هزار یورویی و جوایز اول تا سوم به ترتیب به مبلغ 3 هزار یورو،‌ 2 هزار یورو و یک هزار یورو است که به همراه تندیس و لوح تقدیر به برگزیدگان اهدا می‌شود.

هنرمندان برای شرکت در این مسابقه بین‌المللی تا 11 بهمن 1392 مهلت دارند آثارشان را ارسال کنند.

به گزارش خبرنگار فارس، جایزه اول بخش طنز این مسابقه، در سال ٢٠١٣ به «سعید صادقی» از ایران رسید و در سال ٢٠١٢ نیز دو هنرمند ایرانی دیگر شامل «شهرام رضایی» در بخش کارتون مطبوعاتی و «فیروزه مظفری» در بخش کاریکاتور به عنوان برگزیدگان این مسابقه بین‌المللی اعلام شدند. 

کاریکاتوریست‌های ایرانی هر ساله در جشنواره‌ها و مسابقه‌های بین‌المللی بسیاری شرکت می‌کنند و جوایز بسیاری را از این رویدادها از آن خود می‌کنند.

برگرفته از
World Press Cartoon 2014
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه