اقدامات مدیرعامل جدید مایکروسافت: قتل نوکیا و ۱۸ هزار اخراجی

نویسنده:

۰۵:۰۹:۴۵

استفان الاپ، رئیس محصولات مایکروسافت، اعلام کرد که پروژه نوکیا ایکس اندروید به اتمام رسیده است. طراحی‌ها و محصولات نوکیا ایکس بعدی به دستگاه‌های ویندوزفون منتقل می‌شوند. او خاطر نشان کرد که این شرکت فوراً نقل و انتقالات را انجام می‌دهد. اما پشتیبانی و فروش نوکیا ایکس‌های کنونی همچنان ادامه دارد.
اطلاعات دیگری در مورد سرنوشت Nokia X2 که به تازگی معرفی شده است ارائه نشد. البته این محصول هم جزو محصولات کنونی خواهد بود و قرار است به فروش برسد اما با این سازوکارهای جدید ممکن است مایکروسافت فروش آن را کنسل کند. در مجموع، ما هم دیگر شک داریم که کسی خواهان خرید محصول از پلت‌فرمی باشد که رسماً مرگ آن اعلام شده است.
بخش‌هایی از ایمیل الاپ این چنین است:
«علاوه بر برنامه‌هایی که هم اکنون تصمیم به آن گرفته شده است، می‌خواهیم گوشی‌های لومیای ارزان‌قیمت را با انتقال طراحی‌ها و محصولات Nokia X به گوشی‌های لومیا ارائه دهیم. ما انتظار داریم این انتقالات فوراً اعمال شود و فروش و پشتیبانی از محصولات Nokia X ادامه پیدا کند.»
در میان 18 هزار اخراجی، 12 هزار و 500 نفر از این کارکنان در بخش گوشی‌ها و خدمات مربوط به نوکیا هستند. هر کدام از آنها طی 6 ماه آتی متوجه اخراج خود خواهند شد. افرادی که اخراج می‌شوند هم از کارگران کارخانه هستند و هم متخصصان آی‌.تی.
به گفته ساتیا نادلا، کاهش نیروی کار به دلیل نیاز به تسهیل کار و تعدیل راهبردی در خدمات و گوشی‌های نوکیا انجام شده است.
انتظار می‌رود مهندسی تلفن‌های مایکروسافت در سالوی فنلاند (برای گوشی‌های بعدی و پیشرفته لومیا) و تمپر فنلاند (برای گوشی‌های ارزان‍‌قیمت) متمرکز باشد.

سعیده اکبری

برگرفته از
ساتیا نادلا
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه