نوکیا به تاریخ می‌پیوندد

نویسنده:

۰۵:۲۱:۵۸

مایکروسافت فقط 12 هزار و 500 نفر از کارکنان نوکیا را اخراج نکرد: مایکروسافت در پی حذف نام برند نوکیا از همه جاست!

به گفته مرکز ویندزفون، در به‌روزرسانی جدید برنامه کاربردی Nokia's Treasure Tag نام نوکیا از فهرست تگ‌ها حذف شده است؛ به جز لینک‌هایی که به صفحات پشتیبانی در nokia.com منتهی می‌شود. مایکروسافت آپدیت‌های مشابهی در برنامه‌های کاربردی MixRadio   و Care  (اکنون Lumia Help+Tips)  ارائه کرده است. دیگر برنامه‌های کاربردی نوکیا که دیگر نام برند این شرکت را ندارند شامل PhotoBeamer، Transfer my Data، Video Tuner و App Social هستند.
بعد از خرید در آوریل گذشته، رسماً نوکیا با مایکروسافت موبایل شناخته می‌شود و اکنون همه برنامه‌های کاربردی نوکیا در فهرست منتشران مایکروسافت موبایل قرار گرفته‌اند.
با این حال، هنوز مایکروسافت می‌خواهد نام نوکیا را به آرامی از صحنه تاریخ محو کند. چندین برنامه کاربری هنوز نام نوکیا را دارند. مانند Nokia Cinemagraph، Nokia Creative Studio، Nokia Panorama و Nokia Xpress.
ساتیا نادلا، در جدیدترین اظهارات خود، اخراج کارکنان نوکیا از گروه خدمات و گوشی‌های نوکیا را اعلام کرد. استفان الاپ، که قبلا مدیر عامل نوکیا بود و اکنون رئیس گوشی‌های مایکروسافت است، از عبارت "تیم نوکیا" برای اخراجی‌ها در بیانیه خود استفاده کرد.
با اینکه دیگر ارزشی ندارد اما نوکیا به عنوان برند جداگانه‌ای، که توسط مایکروسافت خریده نشده است، به عنوان یک شرکت فناوری شبکه، نقشه‌برداری و گواهی IP هنوز نفس می‌کشد. اما مایکروسافت، شاید با تعدیل نیرو و تغییر در تمرکز بر ویندوزفون‌هایش مرگ نوکیا را به عنوان یک برند مشتری‌محور رقم بزند. اگر مایکروسافت نام نوکیا را از ویندوزفون‌های بعدی‌اش حذف کند، این نظریه به قطعیت خواهد رسید.

سعیده اکبری

برگرفته از
نوکیا
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه