تحریم “اوبر” برای همکاری با دولت ترامپ

نویسنده:

۱۲:۰۸:۴۲

شماری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ DeleteUber# در تلاش‌اند تا اعتراض خود را به گوش شرکت “اوبر” (Uber) برسانند. آن‌ها این شرکت مدرن تاکسیرانی را متهم به «همکاری با دولت ترامپ» کرده‌اند.

شنبه شب وقتی تاکسی‌های فرودگاه جان اف کندی نیویورک در اعتراض به فرمان اخیر ترامپ برای یک ساعت دست به اعتصاب زدند، “اوبر” به ارایه خدمات به مسافران ادامه داد. حالا کاربران “اوبر” را به “شکستن اعتصاب” و در نتیجه “همکاری با بیگانه‌ستیزی” متهم می‌کنند. اگرچه بسیاری از تجمع‌کنندگان خود را با تاکسی‌های “اوبر” به تجمع در فرودگاه رسانده بودند، اما یک توییت این شرکت که درباره قیمت برای خدمات فرودگاه بحث می‌کرد موجب اعتراضات شده است. این شرکت توضیح داده که منظور از توییت مورد بحث این بوده که قیمت خدمات برای فرودگاه جان اف کندی به رغم بالا رفتن تقاضا تغییری نخواهد کرد. با این‌همه کاربران خشمگین همچنان در پی حذف “اوبر” از گوشی‌های خود هستند.

شرکت “اوبر” از طریق رانندگان خودروهای شخصی خدمات می‌دهد و مردم با نصب یک اپلیکیشن ساده روی تلفن همراه می‌توانند، نزدیک‌ترین خودروی مسافربر را پیدا کنند، با راننده آن قرار بگذارند و در زمانی کوتاه به مقصد موردنظر برسند.

برگرفته از
DW
لینک کوتاه
برچسب ها