جی کی. رولینگ داستان‌های جنایی می‌نویسد

نویسنده:

۱۲:۰۹:۵۹


رولینگ این اخبار را در فستیوال داستان‌های جنایی Harrogate اعلام کرد. اولین کتاب این مجموعه The Cuckoo's Calling نام دارد و دومین کتاب رولینگ با نام مستعار «گالبریت» The Silkworm در ماه ژوئن منتشر شد و او نوشتن نیمی از کتاب سوم را نیز تمام کرده است.
داستان‌های «گالبریت» داستان یک کاراگاه خصوصی به نام «کورمران استرایک»  افسر سابق ارتش که در بخش ویژه تجسس کار می‌کند را روایت می‌کند. رولینگ استفاده از نام مستعار را برای محک زدن استعدادهای خود استفاده کرده و این موضوع تنها سه ماه پیش افشا شد.
جی.کی. رولینگ که استفاده از نام مستعار گالبریت را بعد از تمام کردن مجموعه کتاب‌های هری پاتر آغاز کرده می‌گوید در کتاب سوم داستان بر روی بازگشت پرسنل ارتش تمرکز می‌کند: «کتاب بعدی کاملاً متفاوت است و در مورد اینکه برای افراد بعد از ترک ارتش چه اتفاقی می‌افتد صحبت می‌کند».
به گفته او این کتاب‌ها پایان باز دارند و او نقطه پایانی برای داستان در نظر نگرفته است: "برخلاف هری پاتر این داستان‌های جنایی نقطه پایانی ندارند و تا وقتی که یک کاراگاه زنده است شما می‌توانید به او پرونده‌های مختلف بدهید".
رولینگ در پاسخ به این سوال که چرا به نوشتن داستان‌های جنایی بعد از هری پاتر روی آورده گفت او همیشه داستان های جنایی را دوست داشته است و همیشه این نوع کتاب ها را می خواند و از آن ها لذت می برد.
رولینگ هم اکنون مشغول نوشتن اولین فیلمنامه خود برای فیلم Fantastic Beasts and Where to Find Them نیز است.

پریا پورمند

برگرفته از
جی کی. رولینگ
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه