موتورسیکلتی که از یک موتور V8 بهره می‌برد

نویسنده:

۰۵:۲۲:۵۹

موتورسیکلتی که در ادامه با آن آشنا می‌شوید، در دهه ۱۹۷۰ میلادی ساخته شده و دارای رکورد جهانی گینس از نظر سرعت است.

معمولاً موتورسیکلت‌ها به دلیل سبکی و نداشتن ساختاری که باعث تصادف شود، سرعت بالایی دارند. حتی یک موتور کوچک می‌تواند سرعت یک موتورسیکلت را به میزان چشمگیری بالا ببرد. با این حال، سرعت در این موتورسیکلت متعلق به دهه ۱۹۷۰ معنای متفاوتی دارد.

 

 

این موتورسیکلت توسط فردی به نام ای. جی پاتر ساخته شده که یکی از موتورسیکلت‌سازان معروفی است که در مسابقات موتورسیکلت‌رانی شرکت می‌کرد. وی ساخت موتورسیکلت‌های مجهز به موتور V8 را در سال ۱۹۵۷ و از سن ۱۶ سالگی شروع کرد. این موتورسیکلت که «Widowmaker 7» نام دارد، یک موتورسیکلت مختص مسابقه درگ است که از یک موتور V8 شورلت به اندازه ۳۵۰ مکعب اینچ با توان ۵۰۰ اسب بخار بهره می‌برد.

زمانی که به این موتورسیکلت نگاه می‌کنید، فقط موتور بزرگش را می‌بینید. لوله‌های موتور در زیر قفسه سینه راننده قرار دارد و بازدم موتور از طریق دریچه‌های باز صورت می‌گیرد. صندلی در بالای چرخ‌ عقب قرار دارد.

 

 

در سال ۱۹۷۳ موتورسیکلت Widowmaker 7 به عنوان سریع‌ترین موتور جهان شناخته شد و در کتاب رکورد جهانی گینس نیز ثبت شد. این موتور مسافت ۱٫۴ مایل را در عرض ۶٫۸۶ ثانیه با سرعت ۱۷۲ مایل بر ساعت پیمود. بدیهی است که این موتورسیکلت دیگر به عنوان سریع‌ترین موتورسیکلت جهان شناخته نمی‌شود؛ اما هنوز هم یک شاهکار تاریخی است. این موتورسیکلت قرار است در لاس‌وگاس به قیمت حدود ۶۵٬۰۰۰ تا ۸۵٬۰۰۰ دلار به حراج گذاشته شود.

 

برگرفته از
popularmechanics
لینک کوتاه