پرفروش‌ترین برند خودروی جهان در سال ۲۰۱۶ مشخص شد

نویسنده:

۱۱:۱۶:۳۳

فولکس‌واگن به عنوان بزرگ‌ترین سازنده خودرو در جهان رکورد فروش را بعد از ۴ سال از تویوتا گرفت.

شرکت آلمانی فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۶، ۱۰٫۳ میلیون دستگاه خودرو و تویوتا ۱۰٫۲ میلیون دستگاه خودرو فروخت. فولکس‌واگن علیرغم مشکلات حقوقی ناشی از تقلب در میزان آلاینده‌های موتورهای دیزلی در آمریکا، نسبت به سال گذشته ۳٫۸۵ میلیون دستگاه خودرو بیشتر فروخته است.

مدیرعامل شرکت فولکس‌واگن در این رابطه گفت: «بزرگ بودن شرکت اهمیتی ندارد، بلکه فروش بیش از ده میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان به ما ثبات بخشید. موفقیت‌ وسایل نقلیه ما زمینه‌ای برای افزایش تلاش‌های این شرکت در زمینه فن‌آوری‌های آینده مانند وسایل نقلیه الکتریکی و رانندگی خودران و دیجیتالی است».

یکی از تحلیلگران بازارهای خودرو گفت: «مشکل آلاینده‌ها چالش بزرگی برای فولکس‌واگن بود. علی‌رغم لطمه‌ای که این موضوع به شهرت این شرکت وارد کرد، این شرکت المانی با فروش بالای خود در موقعیتی قدرتمند قرار گرفت. این شرکت با پیشتازی در دو بازار از سه بازار خودرو یعنی اروپا و چین، توانست هم روزهای سخت را پشت سر بگذارد و هم تعداد محصولات خود را سریع‌تر از رقبا افزایش دهد».

او همچنین افزود: «دلیل دیگری که فولکس از تویوتا سبقت گرفت و امروز به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده خودرو در جهان پیشتاز است، تفاوت بین ادراک مصرف‌کنندگان و واقعیت است. علی‌رغم صدمه به شهرت این شرکت، رعایت استانداردهای بیشتر مصرف‌کنندگان را به این برند جذب کرد. این موضوع در مورد شرکت آئودی و پورشه نیز صادق است».

وی گفت: «چین تأثیر زیادی در موفقیت فولکس‌واگن داشته است. علی‌رغم رسوایی فولکس‌واگن، فروش این شرکت در بازار چین افزایش داشت و کاهش فروش در برزیل، آمریکا و روسیه را جبران کرد. به همین ترتیب بهبود فروش در بازار اروپا باعث شد تا فولکس‌واگن علی‌رغم کاهش جزئی سهمش در بازار، به عنوان پرفروش‌ترین برند خودروسازی دست یابد».

وی افزود: «انتظار می‌رود شرکت فولکس‌واگن وضعیت بهتری در بازار برزیل و روسیه پیدا کند و فروشش در آمریکا با عرضه محصولات موردعلاقه آمریکایی‌ها، افزایش یابد. پیش‌بینی می‌شود این شرکت در کوتاه‌مدت به لطف شاسی بلندهایی همچون تیگوان، سیت آتیکا و اسکودا کودیاک فروش چشمگیری داشته باشد».

برگرفته از
autocar
لینک کوتاه