استفاده بهینه از گلبرگ‌های گل رز

نویسنده:

۱۰:۱۳:۰۹

اگر در باغچه خود گل رز پرورش می‌دهید یا به تازگی یکی از دوستان یا اعضای خانواده یک دسته گل رز به شما هدیه داده است و می‌خواهید گلبرگ‌هایش را حفظ کنید و نگه دارید، راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد. گلبرگ‌های رز می‌توانند تزیینات آرام‌بخشی برای خانه شما باشند یا می‌توانند به هدیه‌ای که می‌خواهید به دوست دیگر خود بدهید جلوه زیبایی بدهند.

محفظه عطر یا عطردان

بگذارید گلبرگ‌های رزی که از باغچه چیدید یا دوستتان به شما هدیه داده خشک شوند و از آنها عطردان درست کنید. گلبرگ‌های رز خشک را در یک ظرف یا پیاله دکوری یا تزیینی همراه با دیگر گل‌های خشک‌شده یا تکه‌های کوچک میوه کاج بریزید و گلبرگ‌ها را در روغن معطر، که بهتر است اسانس گل رز باشد، ترکیب کنید. با این کار، رایحه‌ای دل‌انگیز و آرام‌بخشی فضای اتاق را پر خواهد کرد.

بسته‌بندی هدیه

اگر می‌خواهید هدیه‌ای را بسته‌بندی کنید یا در جعبه بگذارید، از گلبرگ‌های رز به جای پوشال یا کاغذ رنگی استفاده کنید و هدیه را بسته‌بندی کنید. این گلبرگ‌ها هم از نظر جلوه و ظاهر خیلی جذاب و دلربا هستند و هم اگر هنوز تازه باشند، بوی خوشایند و مطبوعی را در زمان باز کردن هدیه در هوا پخش می‌کنند.

معطر کردن شومینه و اجاق

اگر تا به حال گلبرگ‌های پرپرشده رز روی کف اتاق یا اطراف خانه ریخته‌اید تا یک غروب رُمانتیک و عاشقانه خلق کنید، می‌توانید از گلبرگ‌های رز در اجاق یا شومینه استفاده کنید تا به خانه حس روشن و رایحه‌ای مطبوع و دلکش بدهید. اگر شومینه ندارید، کمی آب به گلبرگ‌ها بزنید و آنها را در یک ظرف کوچک روی گاز بجوشانید تا رایحه آن در سرتاسر فضای خانه پخش شود.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه