آی‌تایم، ساعت هوشمند اپل، به ثبت رسید

نویسنده:

۰۷:۰۲:۴۴

اپل در امتیاز خود، که جولای 2011 ثبت شده بود، اعلام کرده که این محصول به عنوان ساعت مچی الکترونیک شناخته می‌شود. می‌توان نتیجه گرفت که منظور اپل یک دستگاه همراه الکترونیک بوده است. این محصول یک ماژول نمایشگر کوچک دارد که به مچ دست گیر می‌کند.
بخش نمایشگر یک دستگاه همراه است که حتی بدون اتصال به مچ دست، امکانات خاص خودش را دارد. وقتی موبایل و مچ‌بند به هم متصل شوند یک ساعت مچی هوشمند را تشکیل می‌دهند که می‌توانند با دستگاه دومی مانند تلفن، تبلت یا کامپیوتر ارتباط برقرار کنند. اینها چیزهایی بود که در متن حق امتیاز آمده است.
در این حق امتیاز مشخصات فنی و تاریخ عرضه عمومی توسط اپل مشخص نشده است اما نگرش این شرکت را در سال 2011 نشان می‌دهد.
این مچ‌بند حسگرهای لمسی دارد که امکان کنترل با حالت و حرکت با مچ‌ دست را می‌دهد. مثلاً گزینه انجام عملکرد برای یک کاربر می‌تواند حرکت افقی (مثلاً رد کردن تماس ورودی) یا عمودی باشد (پذیرفتن تماس‌های ورودی). یا به طور مثال، می‌تواند یک تکان ساده باشد (یا پریدن یا ضربه) به معنی پذیرفتن تماس یا دو تکان باشد به معنی رد تماس.
در برخی طراحی‌ها این دستگاه ساعت‌ مچی با نام آی‌تایم (iTime) شناخته می‌شود اما هنوز این نام به عنوان علامت تجاری ثبت نشده است.
به گفته اپل، دستگاه‌های الکترونیک همراه همه جا هستند. در برخی موارد می‌توانند به راحتی توسط کاربر حمل شوند، در جیب آنها جای گیرند یا به لباس کاربر متصل شوند. برخی دیگر نیز آنقدر کوچک هستند که کاربر می‌تواند آنها را بپوشد.
علاوه بر این، لوازم جانبی می‌توانند قابلیت‌های بیشتری به دستگاه‌های الکترونیک همراه بیافزاند. اگر چه، هم اکنون نیاز به دستگاه‌های الکترونیک همراه و کوچک روز به روز بیشتر می‌شود و تقاضا برای بهبود قابلیت‌های این دستگاه‌های همراه نیز افزایش پیدا می‌کند.
با اینکه اپل هنوز به طور رسمی اعلام نکرده که بر روی ساعت هوشمند کار می‌کند، اما شایعات زیادی از این شرکت نشان می‌دهد که این محصول جدید در حال ساخت است.

سعیده اکبری

برگرفته از
iTime
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه