انتشار اولین تصاویر از تغییرات ظاهری مدل ۲۰۱۷ تویوتا یاریس

نویسنده:

۱۱:۲۰:۳۰

تویوتا یاریس جدید از طرح جدید، موتور جدید و تغییراتی کوچک در تزئیناتش بهره می‌برد و قرار است در نمایشگاه ژنو حضور داشته باشد.

تغییراتی که بر روی یاریس جدید اعمال شده، عبارت است از یک موتور بنزینی ۱٫۵ لیتری با دمش طبیعی که جایگزین موتور ۱٫۳۳ لیتری می‌شود و ۱۱۰ اسب بخار توان دارد. این موتور باعث می‌شود یاریس جدید در عرض ۱۱٫۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. همچنین یک نسخه هیبریدی از این خودرو ارائه خواهد شد که میزان تولید آلاینده‌های دی‌اکسید کربنی آن به اندازه ۷۵ گرم به ازای هر کیلومتر است.

 

 

۴۰ درصد فروش نسخه هیبریدی یاریس در اروپا بوده است و حالا مدل جدید این خودرو با موتور جدید، محدودکننده غلتیدن، میله‌های محرک در جلو و فریم فرعی ارائه می‌شود. طبق گفته تویوتا فریم فرعی باعث می‌شود صدا و لرزش این خودرو کاهش یابد. همچنین تویوتا ادعا کرده تغییراتی بر روی سیستم تعلیق و هدایت اعمال شده که تجربه رانندگی و دقت هدایت خودرو را بهبود می‌بخشد.

طراحی جدید بدنه یاریس ۲۰۱۷ که از سپر و چراغ‌های جدید در جلو و طراحی جدید در بخش عقب با چراغ‌های جدید عقب بهره می‌برد، باعث شده این خودرو ظاهری اسپرت تر داشته باشد.

 

 

در داخل خودرو، تودوزی‌های جدید، تزئینات و رنگ‌های متفاوت به همراه طرحی جدید برای بخش ابزارها به کار گرفته شده است. در بخش ابزار دو سری عدد آنالوگ در دو سوی یک صفحه‌نمایش ۴٫۲ اینچی رنگی TFT وجود دارد که به صورت استاندارد در تیپ‌های متوسط به بالا ارائه خواهد شد.

تیپ های این خودرو عبارت‌اند از پایه، متوسط، متوسط+، Bi-Tone و Chic. حتی تیپ پایه نیز از بسته Safety Sense تویوتا برخوردار است که شامل یک سیستم هشدار قبل از برخورد، ترمز اتوماتیک در مواقع اضطراری، کنترل اتوماتیک نور بالا و هشدار انحراف از لاین می‌شود.

تیپ متوسط که پرفروش‌ترین تیپ این اتومبیل محسوب می‌شود، تغییراتی برای افزایش زیبایی داشته که عبارت است از به‌کارگیری کروم در چراغ‌های جلو، فرمان چرمی و تودوزی بهتر.

 

 

تغییرات تیپ متوسط+ بیشتر از نظر سبک است. این خودرو یک گریل سیاه و چرخ‌های آلیاژی ۱۵ اینچی دارد. تیپ Bi-Tone دارای چراغ‌های ال‌ای‌دی مختص روز، چرخ‌های آلیاژی ۱۶ اینچی و اسپویلری در عقب است. تیپ Chic این خودرو از یک گریل متفاوت و کروم برای برخی بخش‌ها بهره می‌برد.

قیمت یاریس فعلی از ۱۱٬۹۷۱ پوند شروع می‌شود و هنوز مشخص نیست آیا قیمت مدل ۲٬۰۱۷ یاریس افزایش خواهد یافت یا خیر.

برگرفته از
autocar
لینک کوتاه