مراحل تولید بوگاتی کایرون به روایت تصویر

نویسنده:

۰۱:۳۰:۳۴

از زمانی که سفارش یک بوگاتی کایرون ثبت می‌شود تا زمانی که یکی از گران‌ترین خودروهای جهان به دست مشتری برسد، مراحل زیادی طی می‌شود که در ادامه گوشه‌ای از آن‌ها را می‌بینید.

از زمان ثبت سفارش یک بوگاتی کایرون تا زمان تحویل آن به مشتری، حدود ۹ ماه طول می‌کشد و این مدت‌زمان بسته به سطح سفارشی‌سازی خودرو تغییر می‌کند.

با توجه به این که مشتری انتخاب‌های زیادی دارد و بایستی از میان ۲۳ رنگ بدنه، ۸ نسخه کربنی، ۳۱ رنگ مختلف چرم، ۸ رنگ برای چرم آلکانترا به همراه ۳۰ نوع دوخت مختلف، ۱۸ نوع کف‌پوش و ۱۱ رنگ برای کمربند انتخاب کند، واقعاً تصمیم‌گیری در مورد ظاهر نهایی خودرو کار دشواری است.

همچنین شرکت بوگاتی هزاران ترکیب رنگ منحصربه‌فرد و همچنین گزینه‌های طراحی دیگری مانند قرار دادن لوگو یا حروف ابتدای نام مشتری روی پایین اسپویلر عقب، پشتی سر و غیره را نیز ارائه می‌دهد.

پس از این که از میان این همه انتخاب، عبور کردید و تصمیم خود را نهایی کردید، شرکت بوگاتی دست به کار می‌شود و به مدت ۶ ماه در محلی جادویی به نام Atelier بر روی خودروی شما کار می‌کند. اینجا یکی از کارخانه‌های تولیدی بوگاتی است و در بخش مولسایم ایالت آلزاس فرانسه قرار دارد. این کارخانه از سال ۱۹۰۹ محل تولید محصولات بوگاتی بوده است.

کارخانه Atelier جایی است که بوگاتی ویرون و مشتقاتش در آن تولید شده است. ۲۰ کارمند در این کارخانه کار می‌کنند و قدرتمندترین، سریع‌ترین، لوکس‌ترین و منحصربه‌فردترین سوپرخودروی جهان را مونتاژ می‌کنند. این خودرو از ۱۸۰۰ بخش مجزا در داخل ساختمانی به بزرگی بیش از ۱۰۰۰ مترمربع مونتاژ می‌شود.

بوگاتی کایرون طی فرایند مونتاژ از ۱۲ مرحله عبور می‌کند که بدون هیچ تسمه‌نقاله و روباتی انجام می‌گیرند. مراحل این فرایند از قبل مشخص شده و با مونتاژ رانشگر که قبلاً توسط کارخانه موتورسازی گروه شرکت‌های فولکس‌واگن تأمین شده است، آغاز می‌شود.

قبل از جلا دادن بدنه و پیچیدن آن در فویل محافظتی، راننده‌های تست این شرکت همه نمونه‌های ساخته شده را در مسافتی ۳۰۰ کیلومتری و با حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رانند. سپس قبل از تأیید نهایی، این خودروها ۵۰ کیلومتر دیگر برای تست رانده می‌شوند.

امسال حدود ۷۰ دستگاه بوگاتی کایرون ساخته خواهد شد و اولین نمونه‌ها در سه‌ماهه اول ۲۰۱۷ به دست صاحبانشان خواهد رسید.

برگرفته از
carscoops
لینک کوتاه