جاسوسی صنعتی در شرکت فورد و دخالت FBI

نویسنده:

۱۰:۳۲:۵۵

 
سوزان کروسل سخنگوی فورد، شروع تحقیقات توسط فورد را تایید کرده و گفته این مورد شامل کارمندان سابق شرکت هم می شود. وی همچنین اضافه نموده که این شرکت از اف بی آی نیز درخواست کمک کرده است.  او در یک اظهار نظر ایمیلی گفته: «ما همچنان به همکاری با اف بی آی در زمینه این تحقیقات ادامه می دهیم. اما با توجه به اینکه تحقیقات هنوز در حال انجام است، فعلا نمی توانیم جزئیات بیشتری در این خصوص اعلام کنیم».
 
بنا به برخی گزارشها، لیچ ۱۷ سال کارمند فورد بوده است و از طریق وکیلش پذیرفته که ابزارهای ضبط صدا را در اتاق های کنفرانس  مخفی می کرده. اما گفته که هدف وی از این کار، رونوشت برداری دقیق تر جلسات و ثبت درست صورت جلسه ها بوده است. پس از اینکه مشخص شد وی از رکوردرهای صوتی استفاده می کرده، ماه گذشته از فورد اخراج شد. البته تا به اینجا هنوز به طور رسمی علیه وی اعلام جرم نشده است.
 
گفته می شود ماموران اف بی آی خانه لیچ را بازرسی کرده و کامپیوترها، ابزارهای الکترونیک و برخی اسناد دیگر را ضبط کرده اند. کروسل می گوید فورد برخی وسایل دفتر مرکزی را که دستور قضایی برای توقیف شان صادر شده، تحویل اف بی آی داده. البته او گزارش های منتشره درباره بازرسی دفاتر مرکزی میشیگان و دیربورن این شرکت را رد کرده است:
 
«دفاتر فورد توسط کاراگاهان مورد بازرسی قرار نگرفته اند. بلکه فورد به صورت داوطلبانه اطلاعات و ابزار مورد درخواست در دستور قضایی را فراهم نموده است.»

 
برگرفته از
جاسوسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “جاسوسی صنعتی در شرکت فورد و دخالت FBI”