ماشین‌تکانی شب عید! راهنمای نظافت فضای داخلی خودرو

نویسنده:

۱۲:۰۴:۳۷

تمیز کردن فضای داخلی خودرو به چشم آسان می‌آید و گاهی نادیده گرفته می‌شود زیرا بیشتر مردم نگران ظاهر و بدنه بیرونی خودروی خود هستند تا داخل آن. یا شاید هم می‌خواهند در هزینه رفتن به کارواش صرف‌جویی کنند.

شما می‌توانید خودتان کمی وقت بگذارید و مثل یک حرفه‌ای با یک جاروبرقی و چند شوینده خانگی قضای داخلی خودرو را طوری تمیز کنید که انگار تازه از کارواش بیرون آمده است. در اینجا، چند نکته به شما آموزش می‌دهیم که هنگام نظافت بهتر است انجام دهید:

گام به گام تا نظافت خودرو

۱- لاستیک‌های کف‌پایی خودرو را بردارید. آن‌ها را خوب تکان دهید تا خاکش گرفته شود و اگر چیزی به آن چسبیده کنده شود.

۲- با استفاده از شلنگ یا لوله جاروبرقی تمام صندلی‌ها را تمیز کنید. به درزها و محل اتصال صندلی‌ها هم توجه ویژه داشته باشید. زیر و پشت صندلی‌ها را هم تمیز کنید. قبل از جارو کردن زیر صندلی‌ها را خوب بگردید تا اگر سکه یا آشغالی بود، با دست بردارید و داخل مخزن جاروبرقی نرود.

۳- با همان لوله جاروبرقی کف خودرو را جارو کنید؛ زیر صندلی‌ها را فراموش نکنید.

۴- کف‌پایی‌ها را هم جارو کنید. وقتی کارتان تمام شد، برای بار آخر آن را خوب تکان دهید تا گرد و خاک از آن جدا شود و سپس دوباره آن را در کف خودرو پهن کنید.

۵- اگر قسمتی از تکیه‌گاه یا صندلی لک شده است با استفاده از یک حوله مرطوب و کمی شامپو فرش لکه را پاک کنید. مثل یک کف ملایم شامپو فرش را روی لکه بمالید و آن را تمیز کنید.

۶- با یک ابر مرطوب، شامپو را پاک کنید و بگذارید هوا بخورد تا خشک شود. از شامپو فرش برای روکش‌های چرم استفاده نکنید.

۷- با استفاده از شیشه‌پاک‌کن و روزنامه یا دستمال کاغذی همه شیشه‌ها را تمیز کنید.

۸- با کمک جاروبرقی، از داشبورد و درب‌های خودرو و تمامی منافذ آشغال‌ها و گرد و خاک را پاک کنید.

۹- مقدار خیلی کمی از محافظ وینیل را روی یک حوله یا تکه پارچه کهنه‌ای بریزید. با این حوله مرطوب‌شده به آرامی داشبورد، دستگیره‌های درب و تمام جاهایی که از وینیل هستند را پاک کنید.

۱۰- بگذارید فضای داخلی خودرو هوا بخورد تا خشک شود.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “ماشین‌تکانی شب عید! راهنمای نظافت فضای داخلی خودرو”