لباس ویندوزفون 8 بر تن اندروید

نویسنده:

۱۰:۰۹:۰۳

یکی از بی‌نظیرترین چیزها در مورد اندروید این است که امکانات سفارشی کردن زیادی در مورد ظاهر رابط کاربری به شما می‌دهد؛ به طوری که در نهایت با طراحی قبلی بسیار متفاوت خواهد بود.
امروز به شما یاد می‌دهیم که چه کار کنید گوشی اندرویدتان شبیه یک گوشی رقیب با سیستم عامل ویندوزفون 8 به نظر برسد (البته فقط از نظر نرم‌افزار نه سخت‌افزار و بدنه). حالا چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ شاید به این دلیل که از رابط کاربری اندروید خسته‌ شده‌اید یا شاید ویندوزفون را دوست دارید اما نه آنقدر که بروید و یک گوشی ویندوزفون بخرید.

 


البته اندروید به خودی خود نمی‌تواند شبیه ویندوزفون باشد. شما با نصب یک برنامه کاربردی شخص ثالث می‌توانید این کار را انجام دهید. دقیق‌تر بگوییم… شما باید یک لانچر شخص ثالث دانلود کنید تا جایگرین لانچر کنونی شما شود. به فروشگاه مجازی Google Play Store  بروید و گزینه Windows Phone launcher را جست‌وجو کنید.

 


بعد از اینکه لانچر ویندوزفون را گوشی اندروید خود نصب کردید، احتمالاً از شما می‌پرسد که می‌خواهید همیشه از آن استفاده کنید یا فقط یک بار. اگر گزینه دوم را انتخاب کنید لانچر را فقط یک بار می‌بینید و بار دیگر که کلید Home را بزنید همان صفحه اصلی اندروید ظاهر می‌شود. اگر گزینه همیشه را انتخاب کنید به این معنی نیست که شما دیگر نمی‌توانید لانچر جدید را تغییر دهید. برای تغییر آن، به قسمت تنظیمات بروید و لانچر مورد نظر را از میان لانچرهای نصب‌شده انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید لانچرهای شخص ثالثی که قبلاً نصب کرده‌اید و دیگر نمی‌خواهید را پاک کنید.
وقتی از لانچر ویندوزفون استفاده می‌کنید، کلیدهای نرم‌افزاری اندروید ناپدید نمی‌شوند. با وجود این، شما حس می‌کنید تلفن همراهی دارید که با محصول  مایکروسافت نیرو گرفته است.

 


یادتان باشد که بیشتر لانچرهای ویندوزفون قفل صفحه را عوض نمی‌کنند و هنوز هم شبیه قبل است. لانچری به نام Launcher 8 free می‌تواند قفل صفحه را جایگزین کند.

سعیده اکبری

برگرفته از
ویندوزفون 8
لینک کوتاه

دیدگاه