از خودروهای هیدروژنی کیا چه خبر؟

نویسنده:

۱۰:۳۶:۱۷

شرکت کیا اولین نمونه‌های خودروی هیدروژنی خود را در سال ۲۰۲۱ رونمایی خواهد کرد.

در خودروی مجهز به پیل سوختی هیدروژن، پیل سوختی هیدروژن و اکسیژن را با یکدیگر ترکیب می‌کند تا الکتریسیته تولید کند. پیل‌های سوختی تقریباً عملکردی شبیه باتری‌ها دارند؛ زیرا هر دو از یک واکنش شیمیایی برای تولید الکتریسیته استفاده می‌کنند.

بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در حال حاضر بر روی خودروهای الکتریکی، هیبریدی و موتور احتراق داخلی (ICE) تمرکز کرده‌اند. اما شرکت کیا معتقد است وسایل نقلیه هیدروژنی نقش مهمی در آینده صنعت خودروسازی بازی می‌کنند.

رئیس بخش تحقیقات پیل‌های سوختی کیا در مصاحبه‌ای در نمایشگاه خودروی ژنو گفت مدل هیدروژنی خودروی کیا طرحی منحصربه‌فرد خواهد داشت و بر مبنای وسایل نقلیه فعلی این شرکت ساخته نخواهد شد.

وی افزود: «هنوز معلوم نیست بدنه این خودروها چه طرحی خواهد داشت؛ اما مطمئناً به جای استفاده از طرح خودروهای فعلی، همانند خودروی آی ایکس ۳۵ مدل خاصی خواهند داشت».

طبق اخبار، مخزن سوخت هیدروژن این خودروی هیدروژنی از نظر اندازه همانند یک موتور ۲٫۰ لیتری خواهد بود؛ اما سبک‌تر است و عملکردش ۱۰ درصد بهتر از این موتورهاست. جالب است بدانید محدوده مسافت این خودروها حدود ۸۰۴ کیلومتر خواهد بود.

کیا امیدوار است وسایل نقلیه هیدروژنی این شرکت به کاهش آلاینده‌های دی‌اکسید کربنی کمک کنند. این شرکت قصد دارد ۷۰ درصد موتورهای خود را طی ۴ سال آینده با موتورهای جدیدی جایگزین کند. این شرکت یک سری خودروی هیبریدی پلاگین، هیبریدی و الکتریکی نیز طی سال‌های آینده معرفی خواهد کرد.

برگرفته از
carscoops
لینک کوتاه