تبلیغ مدل ۲۰۱۷ نسخه واگن هیوندای آی ۳۰ منتشر شد

نویسنده:

۱۰:۳۴:۲۴

شرکت هیوندای تصویری تبلیغاتی از نسخه واگن خودروی آی ۳۰ جدید که قرار است طی ماه آینده در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شود، منتشر کرد.

این تصویر تبلیغاتی که نسخه واگن آی ۳۰ (i30) را نشان می‌دهد، توسط هیوندای منتشر شده است. این خودرو قرار است در ماه مارس در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شود.

خودروی آی ۳۰ ماه سپتامبر سال گذشته در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی شد و تصاویر جاسوسی آن در پایان سال ۲۰۱۶ ابعاد آن را نشان دادند.

احتمالاً قیمت این خودرو که رقیب فورد فوکوس و فولکس‌واگن گلف است، در بریتانیا حدود ۱۷٬۰۰۰ پوند باشد.

نسل جدید واگن آی ۳۰ از نظر طراحی شبیه خانواده آی ۳۰ است. خط سقفی تیز و ابعاد پویای این خودرو باعث می‌شود این واگن نیم‌رخی شبیه یک کوپه داشته باشد. پروفایل پویا و شیک این خودرو به واسطه یک فریم کرومی که دورتادور پنجره‌های کناری را احاطه کرده است، برجسته‌تر شده است.

این خودرو در تصاویر جاسوسی به شدت پوشانده شده بود و در تبلیغ جدید نیز چیز زیادی مشخص نیست. با این حال احتمالاً این واگن جدید با همان ظاهر تجملاتی و پر از زوایه که در هاچ‌بک جدید آی ۳۰ مشاهده می‌شود، ارائه خواهد شد. کشیدگی این خودرو باعث شده خط شانه کمی بالاتر برود و سقف در انتهای خودرو کمی پایین بیاید.

این خودرو از مدلی که جایگزینش خواهد شد، کاربردی‌تر خواهد بود؛ زیرا فضای مختص پاها ۱۷ لیتر بزرگ‌تر است. در نتیجه قسمت بار این واگن از مدل فعلی که ۵۲۸ لیتر است، بیشتر نخواهد بود.

این خودرو از همان موتورهایی بهره خواهد برد که در جدیدترین هاچ‌بک آی ۳۰ به کار گرفته شده است که به هنگام عرضه مشتریان می‌توانستند از میان ۳ مدل موتور بنزینی و ۳ مدل موتور دیزلی یکی را انتخاب کنند.

موتور بنزینی تیپ پایه یک موتور ۴ سیلندر ۱٫۴ لیتری است که ۹۹ اسب بخار توان دارد. در کنار این موتور ۲ مدل توربوشارژ نیز ارائه می‌شوند که یکی ۱۱۸ اسب بخار توان دارد و ۱ لیتری و ۳ سیلندر است و دیگری ۱۳۸ اسب بخار توان دارد، ۱٫۴ لیتری و ۴ سیلندر است. تیپ برتر این خودرو از یک موتور ۱٫۴ لیتری توربو به همراه یک جعبه‌دنده ۷ سرعتی اتوماتیک برخوردار است.

موتورهای دیزلی تقریباً یکی هستند که با ۳ توان مختلف ارائه می‌شوند؛ یک موتور ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر با توان ۹۴ اسب بخار، ۱۰۹ اسب بخاری و ۱۳۴ اسب بخار با جعبه‌دنده اتوماتیک.

موتورهای جدید نسبت به موتورهای قبلی کارآمدتر هستند. در نتیجه مصرف سوخت این واگن به اندازه هاچ‌بک بهینه خواهد بود.

برگرفته از
autoexpress
لینک کوتاه

دیدگاه