وسایل مجاز و غیرمجاز مسافران در سفر با هواپیما

نویسنده:

۱۲:۰۱:۵۵

در مسافرت‌ با هواپیما، باید بدانید که حمل برخی وسایل در چمدان ممنوع یا غیرمجاز هستند. این مطلب را بخوانید تا در این مورد بیشتر بدانید.

وقتی برای پرواز یا سفر با هواپیما آماده می‌شوید، چه داخلی باشد و چه خارجی یا بین‌المللی، توجه ویژه به چیزهایی که می‌توانید با خودتان ببرید و چیزهایی که همراه داشتن آنها در هواپیما قدغن است از نکات حائز اهمیت به شمار می‌رود. اداره امنیت حمل و نقل خط مشی‌‌ها یا قوانین و دستورهای خاصی را برای چمدان‌ها در فرودگاه و امنیت پرواز وضع کرده است.

 

 

  • مایعات و ژل با وزن کمتر از ۱۰۰ گرم را می‌توان با خود حمل کرد. به شرطی که در کیسه پلاستیکی یک‌لیتری بسته‌بندی شده باشد. هر نفر می‌تواند یک کیسه یک لیتری با خود حمل کند. اگر بیشتر از این همراه خود داشته باشید، باید در قسمت بازرسی چمدان قرار گیرد.
  • دارو، کمک‌های اولیه، شوینده‌ها و مواد بهداشتی مخصوص کودک، غذا و شیر سینه مادر که در شیشه شیر ریخته شده در مقادیری که وزن آن از ۱۰۰ گرم بالاتر نرود را می‌تواند در ساک به داخل کابین هواپیما حمل کرد. البته، این موارد باید در بخش امنیت، تحت بازرسی قرار گیرند.
  • اشیای تیز، لوازم ورزشی، اسلحه، ابزار و ادوات دفاع شخصی باید در بخش بازرسی چمدان‌ها قرار گیرد و با توجه به سیاست‌های خطوط هوایی در مورد حمل آن تصمیم‌گیری شود.
  • حمل بیشتر مواد قابل اشتعال، مواد محترقه یا دیگر مواد شیمیایی در پرواز ممنوع است. با این حال، سیگار را می‌توان در ساک یا چمدانی که بازرسی‌شده با خود حمل کرد؛ به شرط اینکه در بسته‌بندی مناسب باشند. هر نفر دو پاکت سیگار را می‌تواند همراه خود ببرد.
  • نوشیدنی‌هایی که عوارض گمرکی ندارند یا آنهایی که از فرودگاه خریداری می‌شوند را می‌توان در پروازهای بین‌المللی همراه برد. اما اینها هم باید در قسمت بازرسی چمدان‌ها، چک شوند.
  • حواستان باشد که خطوط هوایی برای اندازه و وزن چمدان قوانین خاصی دارند. اگر از آنها بی‌اطلاع هستید، حتماً با آژانس پرواز تماس بگیرید و این مورد را بررسی کنید.
برگرفته از
eHow
لینک کوتاه