انتشار اولین تصاویر رسمی از مدل ۲۰۱۷ رنج روور ولار

نویسنده:

۰۹:۵۳:۵۵

مدل ۲۰۱۷ رنج روور ولار که رقیب پورشه ماکان محسوب می‌شود، امسال وارد بازار می‌شود.

شرکت لندروور تأیید کرد که رنج روور ولار (Range Rover Velar) جدیدترین محصول خط تولید این شرکت محسوب می‌شود و تصاویری از این خودرو را منتشر کرد.

این خودرو بین اووک (Evoque ) و رنج روور اسپرت (Range Rover Sport) قرار می‌گیرد و زبان طراحی کاملاً جدیدی در داخل کابین به کار گرفته است.

این شاسی‌بلند اندازه متوسط که چهارمین مدل این خط تولید است، طبق گفته رنج روور شکاف میان اووک ۴۰٬۰۰۰ پوندی و رنج روور اسپرت ۸۰٬۰۰۰ پوندی را پر می‌کند و رقیب سرسختی برای پورشه ماکان و ب‌ام‌و ایکس ۶ محسوب می‌شود.

 

 

اولین تصاویر ولار زبان طراحی آشنایی را نشان می‌دهند که در مدل‌های فعلی رنج روور نیز وجود دارد، اما خطوط این خودرو نرم‌تر هستند. مدل‌های فعلی خطوط زاویه‌دار زیادی در قسمت عقب دارند، اما ولار بدنه‌ای کشیده از طرفین تا قسمت عقب دارد که نیم‌رخی اسپرت و شیک ایجاد می‌کند.

خط سقف کرومی این خودرو کشیدگی را تشدید می‌کند. پنجره نسبتاً کوچک عقب سبکی شبه کوپه ایجاد می‌کند و باعث می‌شود این خودرو نسبت به رنج روورهای فعلی کمتر شبیه جعبه باشد.

یک سان‌روف پانورامیک نیز در این خودرو وجود دارد که فضای بزرگ داخل و سیستم اینفوتینمنت را نشان می‌دهد که دو صفحه‌نمایش دارد یکی عریض در مرکز و دیگری پشت فرمان.

رئیس بخش طراحی لندروور گفت: «ما ولار را رنج روور پیشرو می‌دانیم. این خودرو ابعاد جدیدی از جذابیت، نوگرایی و ظرافت را به برند رنج روور اضافه کرده است».

ولار قرار است در میان محصولات لندروور، بیشترین تمرکز را بر روی جاده داشته باشد.

 

 

نام ولار از نمونه‌های آزمایشی رنج روور اصلی در سال ۱۹۶۹ گرفته شده است. مهندسان بخش تولید از نام ولار برای مخفی کردن هویت ۲۶ دستگاه رنج روور قبل از تولید استفاده می‌کردند. ولار از کلمه‌ای لاتین به معنی پوشاندن گرفته شده است.

همه تیپ‌های ولار از دیفرانسیل چهارچرخ بهره خواهند برد و بدنه‌ای آلومینیومی خواهند داشت. این خودرو ابتدا با موتورهای V6 ساخت فورد ارائه خواهند شد، اما بعداً موتورهای دیزلی و بنزینی خطی ۶ سیلندر جایگزین آن‌ها خواهند شد. همچنین احتمالاً یک مدل هیبریدی پلاگین بر اساس موتور بنزینی ۴ سیلندر Ingenium ۲۹۵ اسب بخاری نیز ارائه می‌شود.

برگرفته از
autocar
لینک کوتاه

دیدگاه