نفس کشیدن ممنوع!

نویسنده:

۰۸:۴۴:۲۴

ممکن است بعد از خواندن این مطلب بخواهید در مورد مکالماتی که در آینده دارید دقت بیشتری داشته باشید. اگر نزدیک پنجره هستید، ممکن است شخصی در حال گوش دادن به شما باشد. یک تیم تحقیقاتی از آدوب، مایکروسافت و ام.آی.تی الگوریتم میکروفون بصری تولید کرده‌اند که با جست‌وجوی لرزش‌های میکروسکوپی در یک قطعه ویدئویی صدا را ضبط می‌کنند.
این فناوری از افکت شاتر غلتان در دوربین‌های دیجیتال اقتباس شده است (حسگر در هر زمان یک ردیف پیکسل را می‌خواند) تا حرکات مربوط به صدا را که ممکن است نامرئی باشند را تشخیص دهد. تنها چیزی که لازم دارید دوربینی است که بتواند سرعت‌های بالای فریم را ضبط کند. این فناوری آن قدر خوب است که از یک بسته چیپس آواز پخش می‌کند یا از یک گلدان گل تون‌های موسیقی می‌گیرد.
نگران جاسوسی نباشید. این آزمایش تنها وقتی بازتولید دقیق پیدا می‌کند که با دوربین‌های خاصی ثبت شود که 6 هزار فریم در ثانیه ضبط کنند. در حال حاضر که مدل‌های 60 فریم در ثانیه قابل خریداری هستند و تنها می‌توانند صدای آدم‌ها را تشخیص دهند.
وقتی این فناوری به منثه ظهور بنشیند مناسب کارآگاهان و بازپرسانی است که می‌خواهند صدای مظنونان را حتی وقتی پشت خط تلفن نیستند بشنوند. به گفته یکی از اعضای این تیم، فناوری میکروفون بصری فناوری هوشمندانه‌ای است که بیشتر برای اهداف علمی استفاده می‌شود تا جاسوسی.

سعیده اکبری

برگرفته از
امنیت اطلاعات
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه