آغاز جشنواره فیلم کوتاه تهران

نویسنده:

۱۰:۲۴:۱۱

به گزارش «‌جوان» هاشم میرزاخانی دبیر سی‌امین جشنواره فیلم کوتاه تهران با بیان این مطلب در دومین نشست رسانه‌ای که به منظور تشریح کم و کیف این جشنواره برگزار شد، گفت: با وجود مشغله بسیاری که برای برگزاری این جشنواره داشتیم، همچنان سایر برنامه‌های انجمن سینمای جوان در حال انجام است. به این معنی که قرار است در 10 آبان ماه آزمون بلندمدت فیلمسازی برگزار کنیم. وی در ادامه با اشاره به افزودن بخشی با عنوان «افق نو» در جشنواره سی‌ام فیلم کوتاه تهران افزود: در این بخش آثار کارگردان‌هایی مورد بررسی قرار می‌گیرند که فعالیت‌های خود در حوزه فیلمسازی را از انجمن سینمای جوان آغاز کردند و توانستند در جشنواره ملی و بین‌المللی افتخارآفرین باشند.
 دبیر سی‌امین جشنواره فیلم کوتاه تهران در ادامه گفت: از همین رو پنج فیلم «تنهای تنهای تنها» به کارگردانی احسان عبدی‌پور که از جمله هنرجویان انجمن سینمای جوان در دفتر بوشهر بوده است، فیلم «سر به مهر» به کارگردانی هادی مقدم‌دوست که از فیلمسازان انجمن سینمای جوان دفتر تهران بوده، فیلم «گهواره‌ای برای مادر» به کارگردانی پناه برخدا رضایی که از هنرجویان انجمن سینمای جوان در دفتر اراک بوده است و همچنین فیلم «دهلیز» در این بخش به نمایش در می‌آید.
 میرزاخانی افزود: یکی از دلایل برگزاری این بخش از جشنواره این است که سینمای حرفه‌ای همواره خود را مدیون سینمای کوتاه می‌داند. به همین دلیل انجمن سینمای جوان خود را موظف دانست تا ارتباط بین دنیای سینمای حرفه‌ای و فیلم کوتاه را تشریح کند. بخش افق نو دقیقاً به منظور تشریح این مهم است. دبیر جشنواره سی‌ام فیلم کتاه در ادامه درباره داوران بخش ملی و بین‌المللی این جشنواره گفت: هیئت داوران کار خود را در دو بخش فیلم‌های کوتاه ملی و بین‌المللی آغاز کردند. محمد بزرگ نیا، احمد ضابطی جهرمی، محمدعلی صفورا، مهدی فرجی، مهدی کرم‌پور، محمدرضا سکوت و سیدناصر هاشم‌زاده از جمله داوران بخش مسابقه ملی هستند.
همچنین در بخش بین‌الملل جشنواره هم داوران کار خود را آغاز کرده‌اند. وی افزود: در بخش مسابقه ملی 19 تندیس، جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر بعدی را داریم. همچنین جایزه استعداد جوان را در این دوره از جشنواره اهدا خواهیم کرد و در این بخش قرار است جایزه ویژه استعداد جوان از میان متولدین 72 هم انتخاب کنیم.
دبیر سی‌امین جشنواره فیلم کوتاه تهران در پایان صحبت‌های خود با اشاره به حضور فیلم‌های کوتاه با محوریت سینمای کودک در جشنواره گفت: امسال سینمای کودک را همچون گذشته در دستور کار قرار داده‌ایم و قرار است مجموعه آثار با محوریت کودک در 10 کشور برگزار شود.

برگرفته از
فيلم كوتاه تهران
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه