چگونه به راحتی پارک دوبل کنیم؟

نویسنده:

۱۲:۱۴:۵۲

با کمی اطلاعات در مورد هندسه و آگاهی از چند قانون اولیه، می‌توانید خودروی خود را به راحتی در هر محلی که می‌خواهید، پارک کنید یا حتی می‌توانید ترمزدستی را بکشید و یک دور ۱۸۰ درجه بزنید.

قوانین کلی و تجربه کمک‌کننده هستند ، با این حال ما تمرین و تکرار را ترجیح می‌دهیم. اگر این مطالب را می‌بیند و می‌خندید، احتمالاً به آن خوبی‌ها هم که فکر می‌کنید، نیستید. خوشبختانه شیوه پارک کردن تنها با یک حرکت، بسیار ساده است. چگونگی پارک دوبل کردن درست در زیر آمده است:

۱- در کنار خودروی جلوی محل پارک قرار بگیرید. چرخ‌های عقب را با سپر جلوی آن خودرو میزان کنید. فرمان را تا آخر به سمت جدول بپیچانید.

۲- رو به عقب حرکت کنید، تا جایی که وسط لاستیک عقب سمت جدول شما با لبه سمت خیابان آن خودرو هم‌تراز شود. فرمان را صاف کنید و به حرکت رو به عقب ادامه دهید.

۳- زمانی که لاستیک عقب سمت خیابان شما با لبه همان سمت خودرو هم‌تراز شد، فرمان را در جهت برعکس بچرخانید.

۴- اگر همه‌چیز درست انجام شده باشد، حالا در محل پارک هستید و بدنه خودرو هم سالم است. حالا می‌توانید از خودرو پیاده شوید و کار خود را تحسین کنید.

از نظر ریاضی اثبات شده است

در تحقیقی که به تازگی در دانشگاه لندن و با حمایت شرکت واکسهال صورت گرفته است، میزان دقیق فضای اضافی مورد نیاز برای هر خودرو جهت پارک دوبل مشخص شده است. میزان آن به شعاع چرخش خودرو (r)، فاصله بین چرخ‌ها (l)، فاصله بین چرخ جلویی و جلوی خودرو (K) و طول خودرویی که پشت آن پارک می‌کنید (W)، بستگی دارد.

یا این که می‌توانید با چشم فاصله را تخمین بزنید.

راه‌های جایگزین

ترمزدستی را بکشید: دو برادر انگلیسی رکورد گینس را برای پارک دوبل در تنگ‌ترین فضای پارک را با تنها ۱۳٫۲ سانتی‌متر فضای اضافی شکستند. راز آن‌ها یک دور ۱۸۰ درجه دقیق بود؛ (البته بعلاوه چند تلاش نافرجام و سپر خردکن).

یک دکمه را فشار دهید: کنترل‌کننده‌های الکتریکی و فاصله‌سنج‌های صوتی می‌توانند کمک کنند که خودروهای مدرن به معنای واقعی کلمه، خود را پارک کنند. طبق گفته شرکت فورد، بزرگ‌ترین مشکل مشتری‌ها آن است که نمی‌توانند از محل‌هایی که خودروی خود را در آن قرار داده‌اند، خارج شوند.

برگرفته از
popularmechanics
لینک کوتاه

دیدگاه