پورشه پانامرای ۶۷۱ اسب بخاری

نویسنده:

۱۲:۴۳:۴۶

پورشه پانامرا توربو اس ای-هیبرید جدید، یک خودروی الکتریکی هیبریدی پلاگین با توان ۶۷۱ اسب بخار است که در عرض ۳٫۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

با توان کل ۶۷۱ اسب بخاری حاصل از یک موتور توربوشارژ V8 و یک موتور الکتریکی، پورشه پانامرا توربو اس ای-هیبرید جدید قدرتمندترین مدل حال حاضر شرکت پورشه محسوب می‌شود که پس از اسپایدر ۹۱۸ با توان ۸۷۵ اسب بخار که تولید آن متوقف شده است، قدرتمندترین محصول پورشه است.

هنوز تحت تأثیر قرار نگرفته‌اید؟ نظرتان درباره شتاب ۰ تا ۱۰۰، ۳٫۴ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت چیست؟ برای این که عمق موضوع را متوجه شوید، در نظر داشته باشید که این خودرو با آخرین مدل ۹۱۱ GT3 RS با توان ۴۹۳ اسب بخار که ۰ تا ۱۰۰ را در ۳٫۳ ثانیه پر می‌کند و حداکثر سرعت کاملاً مشابهی دارد، قابل مقایسه است.

 

 

درست است که این خودرو از تسلا مدل S P100D تمام الکتریکی که ۰ تا ۱۰۰ آن ۲٫۴ ثانیه است، شتاب کمتری دارد، اما شتاب فوق‌العاده‌ای دارد.

پانامرا توربو اس ای-هیبرید، موتور V6 پورشه ۴ ای-هیبرید را که دارای ۴۵۶ اسب بخار است، پشت سر می‌گذارد. این خودرو از یک موتور V8 ۵۴۲ اسب بخاری ۴ لیتری توربو دوقلو که با یک موتور الکتریکی ۱۳۴ اسب بخاری ترکیب شده است، بهره می‌برد و نسبت به سایر پانامراها در صدر قرار می‌گیرد. ترکیب این دو موتور، توان ۶۷۱ اسب بخاری و گشتاور ۸۵۰ نیوتون بر متر را از حداقل چرخش ۱۴۰۰ دور بر دقیقه ایجاد می‌کند.

در این مدل تمام این کارها تنها با میانگین مصرف سوخت ۲٫۹۱ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر و با انتشار تنها ۶۶ گرم دی‌اکسید کربن در هر کیلومتر انجام می‌شود. میزان توان الکتریکی این پورشه ۱۶٫۲ کیلووات در ساعت به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است. بیشتر از همه این‌ها، توربو اس ای-هیبرید می‌تواند در صورت شارژ کامل تا ۵۰ کیلومتر را طی کند.

 

 

موتور الکتریکی پورشه هیبرید پلاگین، توسط یک باتری لیتیوم–یونی خنک شونده توسط مایع، با ظرفیت ۱۴٫۱ کیلووات پشتیبانی می‌شود. این باتری می‌تواند در عرض ۶ ساعت توسط یک پریز خانگی معمولی ۱۰ آمپری یا در صورت تمایل در عرض ۲ تا ۴ ساعت توسط شارژ موجود ۷٫۲ کیلوواتی ۳۲ آمپری شارژ شود. کاربران می‌توانند روند شارژ را از راه دور توسط برنامه (PCM) یا با نرم‌افزار ارتباط پورشه برای گوشی‌های هوشمند و ساعت اپل شروع کنند.

پورشه، توربو اس ای-هیبرید را از نظر فاصله بین دو محور، در ۲ نوع متفاوت ارائه می‌کند، معمولی و Executive که ۱۵۰ میلی‌متر درازتر، کمی سنگین‌تر و آهسته‌تر است و ۰ تا ۱۰۰ آن ۳٫۵ ثانیه (در مقایسه با ۳٫۴ ثانیه) است.

 

 

تجهیزات استاندارد هر دو آن‌ها دارای چرخ‌های ۲۱ اینچی با طراحی ۹۱۱ توربو، ترمزهای سرامیکی ترکیبی (PCCB)، کنترل پویا شاسی اسپرت پورشه (PDCC اسپرت) همراه با گذرنمای گشتاور پلاس پورشه (PTV پلاس)، سیستم فرمان پلاس و بسته کرونو (Chrono) اسپرت است. سیستم تهویه کمکی، اجزای ایرودینامیکی انطباق پذیر و یک سیستم تعلیق هوایی سه محفظه‌ای شامل مدیریت تعلیق فعال پورشه (PASM) از دیگر استانداردها هستند. مدل Executive با فاصله چرخ‌های بیشتر، دارای سیستم هدایت محور عقب، صندلی‌های عقب برقی که در ۸ جهت تنظیم می‌شوند، همراه با بالشت‌های سر راحت و کنترل‌کننده جو ۴ ناحیه‌ای است.

در آمریکا قیمت پانامرا توربو اس ای-هیبرید از ۱۸۴٬۴۰۰ دلار و مدل Executive آن از ۱۹۴٬۸۰۰ دلار شروع می‌شوند و هزینه حمل، تحویل و جابه‌جایی هر دوی آن‌ها ۱۰۵۰ دلار است.

 

 

در فروردین‌ماه، شاهد حضور قدرتمندترین پورشه پانامرا در نمایشگاه خودروی ژنو خواهیم بود.

 

برگرفته از
carscoops
لینک کوتاه

دیدگاه