سریع‌ترین اتومبیل دنیا: شکست بوگاتی ویرون از هنسی Venom F5

نویسنده:

۰۵:۲۹:۰۷

تصویر کوچک 
از این رو هنسی با خودش وارد رقابت شده و به تازگی جانشین صالحی برای خودرو ۱۲۴۴ اسب بخاری خود ( Venom GT) معرفی کرده است.Venom F5 اتومبیلی است که در تست های کارخانه، تبدیل به بادی با سرعت ماورایی ۴۶۶ کیلومتر بر ساعت شده است.
 
نکته جالب در نامگذاری این خودرو، استفاده از عبارت F5 است؛ که در مقیاس فوجیتا (https://en.wikipedia.org/wiki/Fujita_scale) سریعترین طوفان ها را با آن رده بندی می کنند.
 
این خودرو بر همان پایه و اساس ونوم جی تی تولید می شود. البته به لطف طراحی آیرودینامیک بهتر بدنه و همچنین موتور ۸ سیلندر وی شکل با توربو شارژ دوگانه که قدرت ۱۴۰۰ اسب بخاری را فراهم آورده است، توانسته به سرعتی ماورایی دست پیدا کند. در این میان سیستم سوخت رسانی و خنک کننده درونی موتور اتومبیل هم ارتقاء یافته و از توربوهای بزرگتری نیز استفاده می شود.
 
این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی های نوینی همچون کاربرد جی پی اس برای پایداری و تعادل و همچنین سیستم های کنترل کششی-گرانشی سعی کرده تا نیروی بی پایان اف ۵ را در مسیر دستیابی به بیشترین سرعت در کنار حاشیه امنیت بالا به کار گیرد. سیستم گیربکس این خودرو نیز اتوماتیک تک کلاچ است. هنسی می گوید در کنار این سیستم اتوماتیک، انتقال نیروی دستی سنتی را نیز برای عاشقان کلاچ و دنده فراهم آورده است.
 
اگر چه اف ۵ نسبت به نسخه پیشین ونوم سنگین تر شده (تقریبا ۵۴ کیلوگرم) و اکنون ۱۲۴۷ کیلوگرم وزن دارد؛ اما به گفته هنسی به احتمال قریب به یقین در تست صفر تا ۳۲۲ کیلومتر در ساعت سریعتر از جی تی خواهد بود. ونوم جی تی در ۱۴.۵۱ ثانیه می تواند از سکون به سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت (۲۰۰ مایل در ساعت) برسد.
 
آیا واقعا این خودرو می تواند به سرعت طوفانی ۴۶۶ کیلومتر در ساعت برسد؟ برای اطمینان از این موضوع باید تا سال ۲۰۱۶ و عرضه محدود تجاری ونوم اف ۵ صبر کنید. البته اگر بتوانید یکی از ۳۰ خریدار خوش شانسی باشید که با قیمت تقریبی ۱.۲ میلیون دلار صاحب یک F5 می شوند.  دلیل تولید این تعداد هم، آن است که به حداقل تولید تجاری جهت ثبت در رکورد سرعت جهانی دست پیدا کند.
 
اولین سری این اتومبیل در اواخر ۲۰۱۶ تحویل مشتریان می شود. و بوگاتی ویرون تا آن زمان فرصت دارد که خود را برای شکست رکورد ۴۶۶ کیلومتر بر ساعتی این ماشین آماده کند. هرچند که در تست های آزمایشگاهی اف ۵ مشخص شده که ویرون شانس چندانی ندارد. پیش بینی شما چیست؟

 
برگرفته از
سریع‌ترین اتومبیل دنیا
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “سریع‌ترین اتومبیل دنیا: شکست بوگاتی ویرون از هنسی Venom F5”
  1. سلام / اگه بوگاتی باد شبالغ رو عوض کنه و اتاقش رو هم عوض کنه ۱۰۰/درصد پر سرعت ترین می مونه و با سرعت بالغ بر ۴۷۰ کیلومتر سرعت داره ولی مازاراتیمازاراتی رو هم نباید دسته کم گرفت ولی به امید خدا بوگاتی برنده میشه اگه بهترش کنن

  2. انصافا بنز و هنسی مازراتی میتونن پرواز کنن ؟
    پراید ما بوگاتی و هنسی مازراتی رو میذاره تو جیبش…وقتی که سرعتش برسه به 160 تا پرواز میکنه از همشونم جلو میزنه :))))
    برید حالشو ببرید با صنعت اتومبیل سازی فضایی ایران 🙂

  3. سلام.یه زمانی بوگاتی حرف اول رو میزد اما حالا سریع ترین جسم چهار چرخ دنیا هنسی مازاراتی رکورد میشکنه .اما باید ببینیم که چی میشه یعنی بوگاتی میتونه از هنسی بهتر باشه.به نظر من اگه اینا برن و توی باند ناسا یه کورس بزارن خیلی رقابت هیجان انگیز تر میشه ولی احتمال خیلی زیاد بوگاتی رکورد بزنه وبه نظر من اگه بخواد که برنده بشه باید بدنه ماشین رو تا جایی که امکان داره تغییر بده چون خیلی ماشین چاق وسنگینیه بدنه هنسی طوری که هوارو میشکنه مثل تیزی یک شمشیر