ایده جالب ریچارد لینکلیتر با فیلم «Boyhood»

نویسنده:

۰۶:۴۶:۵۶

در این فیلم داستان زندگی یک پسربچه ۶ ساله را می‌بینیم که به مدت ۱۲ سال به تصویر در می‌آید و ساخت آن به طور هیجان انگیزی 12سال طول می‌کشد. نام این فیلم در ابتدا  "12 سال" بود، اما به دلیل شباهتش با نام فیلم "12 سال بردگی" تغییر اسم پیدا کرد. این ایده و اثر درخشان که نشانه یک دستاورد بزرگ در داستان سرایی می‌باشد، از کودکی تا به آغاز دوران بلوغ طول می‌کشد و تنها از یک بازیگر برای این 12 سال به عنوان بازیگر استفاده شده است.
 برخی آن را با مجموعه مستند مایکل آپتد Michael Apted)) مقایسه کرده‌اند که در آن هر هفت سال یک عده مردم خاصی را ملاقات می‌کند. فیلمبرداری این فیلم در تابستان ۲۰۰۲ شروع و در اکتبر ۲۰۱۳ به پایان رسید. از دیگر فیلم‌های این کارگردان مجموعه 3 قسمتیBefore Sunrise ،Before Sunset  و  Before Midnight می‌باشد که بازیگر اصلی این فیلم‌ها جس "Jesse" ایتن هاک “Ethan Hawke” در فیلم پسرانگی در نقش پدر میسن را بازی کرده است. لینکلیتر با این کار گویی قصد منتقل کردن این پیام را داشته که میسن در کودکی همان نقش جس در جوانی، که در آن سه فیلم دیده می‌شود.
سه فیلم محصول آمریکا Before Sunrise  ،Before Sunset و Before Midnight به نام‌های "پیش از طلوع، پیش از غروب و پیش از نیمه شب" به ترتیب در سالها‌ی ۱۹۹۵، ۲۰۰۴ و ۲۰۱۳  ساخته شده‌اند. این فیلم درام با داستانی به قلم ریچارد لینکلیتر و کیم کریزان می‌باشد.

یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
Boyhood
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه