«فینیک» محکم و استوار در فوتوشات‌های هانگر گیمز

نویسنده:

۰۲:۳۱:۰۷

هانگر گیمز نام یک رمان تخیلی و سه‌گانه نوشته‌ی "سوزان کالینز" (Suzanne Collins) می‌باشد که در ماه مارس سال ۲۰۱۲ به کارگردانی "گری راس" (Gary Ross) اولین قسمت آن ساخته و اکران شد. اولین کتاب کالینز در سال 2008، دومین کتاب در سال 2009 و آخرین کتابش در سال 2010 عرضه شد.

داستان این کتاب‌ها بر اساس یک مبارزه بین ۲۴ دختر و پسر است که طبق یک معاهده صلح، هر ساله در تمام مناطق کشور صورت می‌گیرد. سن این دختران و پسران باید از۱۲ تا ۱۸ سال باشد و مسابقه بین آن‌ها به صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شود. شرایط برنده شدن در این مسابقه به این شکل است که تمام شرکت کنندگان آن اعم از کودک و نوجوان باید با هم مبارزه کنند و یکدیگر را بکشند و آخرین کسی که در پایان زنده باقی بماند، تنها برنده آن خواهد بود. نقش اصلی این داستان "کتنس" (Katniss Everdeen) بعد از انتخاب شدن خواهرش، به عنوان یکی از 12 دختر این مسابقه، جای او داوطلب می‌شود و به میدان مبارزه می‌رود.
بودجه اولین فیلم هانگر گیمز ۷۸ میلیون دلار و فروش آن ۶۸۵ میلیون دلار بوده است. بعد از فیلم  آواتار، این فیلم توانست برای ۴ هفته متوالی در صدر جدول باکس آفیس  آمریکای شمالیبماند. بازیگران این فیلم جنیفر لارنسJennifer Lawrence)  جاش هاچرسون (Josh Hutcherson) ،وودی هرلسون (Woody Harrelson) و لیام همسورف (Liam Hemsworth) می‌باشند که تا قسمت سوم هانگر گیمز ایفای نقش می‌کنند.
قسمت اول از سومین قسمت هانگر گیمز، 21 نوامبر به روی پرده سینماها خواهد رفت.

 

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
The Hunger Games: Mockingjay
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه