شکایت برخی مسئولین پستی از تمبرهای هری پاتر

نویسنده:

۱۲:۰۶:۳۸

 
برخی تمبر شناسان عقیده دارند که کسانی که در کمیته، به رئیس پست کمک می‌کنند تا در هنگام انتخاب تمبر جدید، تصویر افراد مشهور مورد علاقه مردم و شخصیت‌های داستانی را بیش از مکان‌های فرهنگی و شخصیت‌های تاریخی، انتخاب کند؛ یک سنت طولانی مدت را خراب خواهند کرد.
کن مارتین (Ken Martin)، مدیر اجرایی انجمن تمبر شناسی آمریکا می‌گوید "هری پاتر بهترین مثال برای این داستان است." او به تمبر درآمدن این پسر جادوگر خلق شده توسط توسط جی. کی. رولینگ ((J.K. Rowling را تایید نمی‌کند. مارتین می‌گوید " چرا باید به کتاب نویسنده‌‌ی کشور دیگری افتخار کنیم؟ آیا افتخار به میراث کشور خودمان برازنده‌تر از افتخار به محصول کشورهای دیگر نیست؟" پول، پاسخ به تمام این سوالات است.
خدمات پستی ایالات متحده در ماه نوامبر گذشته، 20 تمبر هری پاتر منتشر کرد. این تمبرها  شامل 8 صحنه معروف فیلم می‌شود؛ از جمله هری پاتر در حال خواندن نامه پذیرش خود در هاگوارتز، مدرسه جادوگران جوان، به حرکت در آوردن واند خود در میدان نبرد، موجودات جادویی مانند "دابی" جن خانگی و هم‌چنین هدویگ جغد او در تصویر این تمبرها دیده می‌شود.
خدمات پستی روز جمعه، سری تمبرهای نسخه محدود "یادبود" خود را به انتشار رساند. این تمبر به رسم یادبود برای یکی از افتخارات بلوز، خواننده افسانه‌ای به نام "جنیس جاپلین" (Janis Joplin) چاپ شد. او خواننده "Big Brother" و "Holding Company" بود که در سال 1970، در 27 سالگی درگذشت.
مقامات پستی هیچ گونه عذر خواهی بابت این استقبال از فرهنگ پاپ در تمبرها نکرده‌اند. کاملا بر عکس آن‌ها امیدوارند تا از این طریق جوانان را به جمع آوری تمبر تشویق کنند.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
شکایت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه