یک اولترابوک ارزان از ایسوس

نویسنده:

۱۱:۰۶:۰۳


دنیای‌اقتصاد- این دستگاه دارای ویژگی‌هایی چون تجهیز به پردازنده Intel 3217U Core i3 1.8 GHz – Cache 3MB – BUS 1333 MHz، رم چهار گیگابایتی از نوعDDRIII  و هارددیسکی با ظرفیت حافظه

500 گیگابایت است.
کارت گرافیکی این دستگاه هم Intel HD Graphics – MB up to 1024 MB است.
در مورد صفحه نمایش هم باید بگوییم که صفحه نمایش 6/11 اینچ از نوع HD LED Backlight است.
از لحاظ پورت‌ها و اتصالات، این اولترابوک تمام پورت‌های استاندارد را داراست. خروجی‌های تصویری VGA و HDMI، پورت شبکه Ethernet، کارتخوان SD، تعدادی پورت USB و پورت ترکیبی صوتی، دو لبه کناری لپ‌تاپ را پوشش می‌دهند.
 از سه عدد پورت USB قرار داده شده روی لپ‌تاپ نیز تنها یکی از آنها از نوع USB 3.0 بوده و دو تای دیگر USB 2.0 هستند.
در مورد بلندگوهای لپ‌تاپ هم باید بگوییم که ایسوس این لپ‌تاپ‌ را به تکنولوژی صوتی انحصاری خود یعنی SonicMaster مجهز کرده است. به طور خلاصه باید گفت که کیفیت صدا رضایت بخش است، ولی بلندی صدا کافی نبوده و میزان صدای بیس نیز بسیار کم است.
سیستم خنک‌کننده‌ای که ایسوس در خانواده VivoBookها قرار داده است، بسیار کم صداست، ولی قدرت خنک‌کنندگی خیلی خوبی ندارد به طوری که قسمت زیرین دستگاه به خصوص در اطراف دریچه خروجی هوا، گرم می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود برای این دستگاه‌ها از پایه‌های خنک‌کننده استفاده شود. در مورد باتری هم باید بگوییم که باتری این دستگاه دو سلولی بوده و در سخت‌ترین شرایط حدود 5/1 ساعت تا 2 ساعت شارژدهی می کند.
به طور کلی روکش آلومینیومی بدنه، کیفیت ساخت بالا، وزن کم، تجهیز به پورت USB 3.0، تجهیز به صفحه نمایش لمسی با پشتیبانی از چند لمس همزمان، تجهیز به کیبورد و تاچ پد باقابلیت، بهره‌مندی از سیستم خنک‌کننده کم صدا و قیمت مناسب از نقاط قوت و روشنایی پایین صفحه نمایش براق این دستگاه در کنار شارژدهی ضعیف باتری از نقاط ضعف این اولترابوک است.
این دستگاه 4/1 کیلوگرمی با قیمتی در حدود یک میلیون و 670 هزار تومان به بازار داخلی عرضه شده است.

برگرفته از
برای کاربران حرفه‌ای به بازار عرضه شد
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه