پنج نقش به یاد ماندنی از «رابین ویلیامز»

نویسنده:

۰۹:۳۱:۲۷


1 – مورک در "Mork & Mindy"
مجموعه تلویزیونی برای مدت 4 سال از 1978 تا 1982 با نقش آفرینی ویلیامز در نقش مورک که به عنوان آدم فضایی از فضا آمده است، پخش می‌شده است. او با سفینه کوچک خود از سیاره Ork برای مشاهده خلق و خوی انسان‌ها به زمین می‌نشیند. پم دابر  Pam Dawber در کنار او نقش میندی، دوست انسان و زمینی مورک را بر عهده دارد.

2- دنیل هیلارد و خانم داوت‌فایر در Mrs. Doubtfire
فیلم Mrs. Doubtfire محصول سال ۱۹۹۳ به کارگردانی کریس کلمبوس (Chris Columbus)  می‌باشد. در این فیلم رابین ویلیامز، سالی فیلد (Sally Field) ، متیو لارنس Matthew Lawrence))، لیزا جاکوب Lisa Jakub)) بازی کردند. "خانم داوت‌فایر" در سال ۱۹۹۳ برنده اسکار بهترین چهره‌پردازی شده‌است.
رابین ویلیامز در نقش دنیل هیلارد ازهمسرش میراندا با بازی سالی فیلد جدا شده‌است، اما دوست ندارد بدون فرزندانش زندگی کند. ازطرفی میراندا خیلی اجازه ملاقات بچه‌ها به او را نمی‌دهد. دنیل می‌فهمد که میراندا قصد دارد برای نگه داری بچه‌ها یک پرستار خانم استخدام کند. او که متخصص تقلید صدا و یک هنرپیشه است تصمیم می‌گیرد تا با پوشیدن لباس خانم‌ها خودش را جای یک پرستار مسن با  نام داوت‌فایر جا بزند.

3- جان کیتینگ در انجمن شاعران مرده
ویلیامز با بازی در نقش جان کیتینگ (John Keating) در فیلم "انجمن شاعران مرده" (Dead Poets Society) به کارگردانی پیتر ویر (Peter Weir)  در سال ۱۹۸۹ بار دیگر درخشید. این فیلم برنده جایزه اسکار بهترین فیلم نامه سال ۱۹۸۹ نوشته تام شولمن و هم‌چنین نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای  رابین ویلیامز، بهترین کارگردانی و  جایزه اسکار بهترین فیلم سال شد. فیلم‌نامه این فیلم نوشته بر اساس رمان "انجمن شاعران مرده" می‌باشد.

4- جینی در علاالدین 
علاالدین فیلم ۱۹۹۲ ساخته دیسنی است که با نقش آفرینی رابین ویلیامز، بازی اسکات واینگر (Scott Weinger)  و کارگردانی  ران کلمنتس (Ron Clements) و جان ماسکر John Musker)) به تولید رسیده است.

5- Dr. Sean Maguire در ویل هانتینگ نابغه
داستان فیلم (Good Will Hunting) در مورد ویل هانتینگ نابغه ۲۰ ساله‌ای است که در دانشگاه ام‌آی‌تی سرایدار است و نبوغی ذاتی در زمینه ریاضیات دارد اما خودش استعدادش را باور ندارد. از ویژگی‌های این فیلم بداهه‌گویی‌هایی است که آزادانه به دیالوگ‌های فیلم اضافه شده‌اند. این فیلم برنده دو اسکار و نامزد هفت اسکار دیگر شد. مت دیمون (Matt Damon) که در نقش اصلی ویل هانتینگ بازی می‌کند، نامزد دو جایزه آکادمی اسکار بهترین فیلمنامه اورجینال و بهترین بازیگر نقش اول مرد شد که در نهایت جایزه بهترین فیلم‌نامه اورجینال را به دست آورد. هم‌چنین رابین ویلیامز برای بازی در این فیلم جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به دست آورد.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
رابین ویلیامز
لینک کوتاه
برچسب ها