آغاز اکران «شهرموش‌های ۲» برای اهالی رسانه

نویسنده:

۱۰:۱۰:۰۶

خانم حکمت با اعلام این خبر گفت:«به احترام خبرنگاران که در طول ساخت شهرموش‌ها۲ مشوق ما بودند، رونمایی از فیلم در حضور نمایندگان رسانه‌ها خواهد بود که از طریق کارت به مراسمی که در سینما کوروش برگزار می‌شود، دعوت خواهند شد.»

وی همچنین از برگزاری برنامه‌ی ویژه‌ی افتتاحیه که با حضور جمعی از چهره‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌گردد خبرداد و گفت: «‌مراسم با دعوت از ۲ هزار چهره فرهنگی هنری و فعال حوزه کودک در محوطه باز برج میلاد برگزار خواهد شد. در پایان نیز فیلم ˈشهرموش‌ها۲ در سالن اصلی به نمایش در‌خواهد آمد.»

فیلم سینمایی شهرموش‌ها۲  به کارگردانی «مرضیه برومند»، دومین سری از فیلم‌های محبوب کودکان اواخر دهه‌های ۵۰ و دهه‌ی ۶۰ است. بار اول این مجموعه بصورت مجموعه‌ی تلویزیونی  با عنوان «مدرسه‌ی موش‌ها» برای تشویق کودکان به مدرسه رفتن  در سال ۱۳۶۰ تهیه و پخش گردید و با توجه به استقبال زیاد مردم سری دوم این مجموعه در ۱۰۵ قسمت ساخته شد.

در سال ۱۳۶۴ فیلم سینمایی «شهرموش‌ها ۱» به کارگردانی مرضیه برومند و محمد علی طالبی ساخته شد و بر پرده سینما رفت و دومین فیلم پر‏فروش سال شد. مشهور‏ترین گویندگان و عروسک‌گردان‌های این فیلم فاطمه معتمدآریا، حمید جبلی و ایرج طهماسب بودند.

 در سال ۱۳۹۰ تهیه‌ی فیلم سینمایی شهرموش‌ها ۲ در مکانی به  مساحت ۱۵۰۰ متر مکعب در یکی از بوستان‌های تهران شروع شد.

در این مجموعه شخصیت‌های داستان بزرگ شده‌اند و خانواده تشکیل داده‌اند.

قرار است هم‏زمان با اکران این فیلم عروسک‌ها و بازی‌های رایانه‌ای مرتبط با شهرموش‌ها عرضه شود و کنسرت شهر‏موش‌ها نیز به روی صحنه می‌رود.

دکور شهر موش‌ها ۲ قرار است به عنوان یک مکان گردشگری استفاده شود.

منیژه حکمت اظهار امیدواری کرد که با اکران این فیلم آشتی سینما و مردم صورت بگیرد و گفت: « سینما نیازمند آشتی ملی است که این موضوع می تواند با اکران شهر موش ها رقم بخورد. شهر موش‌ها ۲ یک پروژه ملی است که باعث آشتی سه نسل مختلف در کنار هم خواهد بود.»

قرار است اکران این فیلم از ۲۹ مرداد‌ماه جاری در سراسر کشور آغاز شود.

برگرفته از
شهرموش‌های ۲
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه