بازاری بزرگ برای مبلمانی کوچک

نویسنده:

۰۳:۱۶:۴۹

 
روز 23 جولای مجموعه فوق العاده‌ای توسط "Leslie Hindman" در شیکاگو برای فروش گذاشته شد.

 این مجموعه مینیاتوری شامل موارد بسیار نادر از وسایل عروسکی مانندPassover Seder plate  (که نوعی سرویس بشقاب یهودی می‌باشد که در تعطیلات خاص یهودیان به نام Passover کاربرد دارد) می‌شود؛ قیمت این سرویس 150 دلار تعیین شده است. هم‌چنین کمربندی به ارزش 813 دلار، صندلی چوبی قهوه‌ای به همراه میز کوچکی در کنارش هر کدام به ارزش صدها دلار قیمت گذاری شده‌اند. این موضوع نشان‌ دهنده سرعت در تحول جامعه‌ی این نوع بازار است.
با توجه به نمونه‌ها، بهترین و شناخته شده‌ترین مجموعه در حال حاضر کاملا پراکنده می‌باشد که متعلق به "فلورا جیل جیکوبز" (Flora Gill Jacobs)، که در سال 2007 در سن 87 درگذشت، بوده است. فلورا موزه‌ای از  خانه‌های عروسکی در Chevy Chase داشت که بعد از مرگ او، کارش را از طریق خانه حراج نوئل بارت Noel Barrett)) در پنسیلوانیا به فروش گذاشتند.
قیمت فروش در بازه زمانی ماه آوریل، از چند صد دلار برای هر یک از قطعات غرفه باغ وحش تا 21000 دلار برای سه طبقه خانه شهری انگلیسی می‌رسید. "جک بورلی" (Jack Borelli) مدیر حراج بارت متذکر شد " بسیاری از قطعات مدل انگلیسی به ژاپن رفتند که این واقعا باعث تعجب من شد."
در همین حال، یک کارگاه لوازم اسباب بازی سازی، در یک ساختمان قفل شده در یک مزرعه در ماساچوست کشف شده است. این کارگاه متعلق به نوادگان "Hersey" از سازندگان مبلمان‌های مینیاتوری بوده است. بر اساس گزارش، کارگاه را در سال 2007 با وضعیتی که رو به وخامت بود و پوشیده شده با الوارهای چوبی، پیدا کرده‌ بودند.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
Leslie Hindman
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه