روش صحیح تمیز کردن ماکروفر

نویسنده:

۱۰:۱۲:۱۲

تمیز کردن ماکروفر از‌جمله کار‌هایی است که اکثر افراد آن را دوست نداشته و انجامش را به تعویق می‌اندازند. اما اگر از روش صحیح و درست برای انجام آن دیگر انجام استفاده شود دیگر سخت و وقت‌گیر نخواهد بود.

بهترین کار این است که بعد از هر بار استفاده، دستگاه را با دستمال تمیز کنید. اما اکثر افراد زمانی از ماکروفر استفاده می‌کنیم که عجله داشته و فرصت کافی برای تمیز کردن آن را ندارند.

استفاده از روش بخاردهی تنها چند دقیقه وقت شما را خواهد گرفت و می‌توانید آن را در برنامه هفتگی نظافت آشپزخانه قرار دهید. اگر بیشتر از یک هفته تمیز کردن ماکروفر را به تعویق بیندازید داخل آن حالت چسبنده و خشک پیدا خواهد کرد و تمیز کردن آن سخت‌تر خواهد بود.

مواد مورد‌نیاز:

– یک عدد لیمو‌ترش

– یک کاسه مخصوص ماکروفر

– مقداری آب

مراحل تمیز کردن:

۱- ابتدا خرده‌های مواد غذایی که در داخل ماکروفر ریخته است را با دستمال خارج کنید.

۲- یک کاسه مخصوص ماکروفر را برداشته و سه‌چهارم آن را پر آب پرکنید. چند برش لیمو‌ترش را داخل کاسه بیندازید. مقداری از آب لیمو هم داخل آب بچکانید.

۳- کاسه را داخل ماکروفر گذاشته و آن را روشن کنید. زمان را روی پنج دقیقه بگذارید اما هر زمان که دیدید آب جوش آمده است ماکروفر را خاموش‌کنید.

۴- چند دقیقه صبر کنید و درب ماکروفر را باز نکنید. اجازه دهید بخار تمام سطح داخلی دستگاه را بپوشاند. بعد به‌آرامی و با‌احتیاط درب را باز‌کنید.

۵- با یک دستمال خیس قسمت داخلی ماکروفر را تمیز کنید و سپس با یک دستمال خشک آن را خشک‌کنید. می‌توانید یک قطره مایع ظرف‌شویی روی دستمال خیس بریزید تا تمام مواد غذایی و چربی‌ها زدوده شوند.

۶- در پایان قسمت‌های خارجی ماکروفر، مخصوصا دکمه‌‌ها را به‌خوبی تمیز کنید.

برگرفته از
apartmenttherapy
لینک کوتاه

دیدگاه