راه و رسم مراجعه به سفارت

نویسنده:

۰۸:۳۸:۴۲

اگر می‌خواهید به سفر خارج از کشور بروید، یک فرهنگ خارجی را تجربه کنید یا کشور را به قصد مهاجرت ترک کنید، لازم است حتماً یک سری به سفارت بزنید.

تقریباً همه سفارت‌ها اجازه چنین ملاقات و بازدیدهایی را می‌دهند. هدف شما از بازدید ممکن است به دلایل کاری و تجاری باشد؛ مثلاً تمدید ویزا یا اسناد مربوط به سفر یا بازدید از ساختمان و آشنایی با فرهنگ کشوری که می‌خواهید به آنجا سفر کنید. ساختمان و زمین سفارت رسماً خاک آن کشور محسوب می‌شود؛ به این معنی که شما در آنجا باید طبق قوانین و مقررات آن کشور رفتار کنید.

چیزهایی که لازم دارید:

  • پاسپورت یا کارت شناسایی عکس‌دار

پاسپورت و کارت شناسایی عکس‌دار خود را همراه داشته باشید (پاسپورت ترجیح داده می‌شود؛ گاهی اوقات فقط با پاسپورت اجازه ورود به سفارت داده می‌شود). به دنبال سفارتی بگردید که می‌خواهید به آن کشور سفر کنید. مثلاً، اگر می‌خواهید به سفارت آلمان در تهران بروید، باید اطلاعات تماس و آدرس سفارت را پیدا کنید.

به وب‌سایت سفارت سر بزنید تا در مورد ساعات کار اداری سفارت و قوانین مراجعه به آنجا اطلاعات کسب کنید و همین طور از نحوه وقت گرفتن از قبل و تعیین زمان ملاقات مطلع شوید. حتی می‌توانید به دنبال تورهایی باشید که پرسنل سفارت برای آشنایی شما ترتیب می‌دهند.

از قبل وقت بگیرید یا اگر سفارت ساعت‌های کاری آزاد دارد، سعی کنید در این زمان‌ها به آنجا مراجعه کنید.

در هنگام ورود به سفارت، پاسپورت یا کارت شناسایی عکس‌دار خود را به سرباز یا نگهبان ارائه دهید. یادتان باشد که از نظر فنی، شما در حال ترک خاک کشور خود هستید. طبق تمامی قوانین و مقرراتی که روی تابلوها می‌بینید یا راهنما، نگهبان یا سرباز به شما می‌گوید عمل کنید.

رفتاری مناسب و درخور شئونات خود و کشور مقصد داشته باشید. یادتان باشد شما در حال بازدید از سفارت کشور دیگری هستید.

نکته و هشدار:

هر ساله در واشینگتن دی.سی روز بازدید از سفارت برگزار می‌شود. در این  روز، سفارت‌های خارجی درب‌های خود را به روی میهمانان می‌گشایند و به شما امکان می‌دهند در یک روز از چندین سفارت بازدید کنید.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه