کشتی وایکینگ‌ها در موزه برلین به نمایش گذاشته می‌شود

نویسنده:

۱۲:۱۳:۱۲

 
گسترش فوق العاده وایکینگ‌ها (Viking) از سرزمین اسکاندیناوی، در طول این منطقه، یک شبکه فرهنگی از دایره قطب شمال به دریای مدیترانه و از دریای خزر به حوزه اقیانوس اطلس شمالی ایجاد می‌کرد. وایکینگ‌ها تحت تاثیر و ناشی از این تماس‌های گسترده فرهنگی، یک مفهوم برجسته جهانی چند وجهی را در بر دارد.
در "موزه مارتین گروپیوس با" (Martin Gropius Bau museum) بسیاری از اکتشاف‌ها، نوآوری‌ها و اشیا جدید باستان شناسی که پیش از این هرگز دیده نشده‌اند، در کنار آثار باستانی مهم عصر وایکینگی که در مجموعه موزه بریتانیا و موزه‌های دیگر در بریتانیا و ایرلند وجود دارند، در این نمایشگاه واقع در برلین از 10 سپتامبر 2014 تا 4 ژانویه 2015 به نمایش گذاشته خواهد شد.
این یافته‌های جدید درک ما را از ماهیت و هویت، تجارت، سحر و جادو و اعتقادات و نقش جنگ و جنگجو در جامعه وایکینگی تغییر داده است. مهم‌تر از همه، آن است که شخصیت‌های جامعه و فرهنگ دریایی وایکینگ‌ها و مهارت‌های شگفت انگیز کشتی سازی خود که کلید موفقیت‌های آنان شده‌بود، را می‌توان مورد پژوهش و بررسی قرار داد.
در مرکز این نمایشگاه چوب بازمانده از یک کشتی جنگی وایکینگی با 37 متر طول، طولانی‌ترین کشتی به دست آمده است که پیش از این هرگز دیده نشده بود. این کشتی به نام "Roskilde 6" شناخته شده است و در کاوش‌های باستان شناسی در " Roskilde" دانمارک در سال 1997 به منظور توسعه موزه کشتی وایکینگ آن منطقه، به دست آمده است.
از آن‌جا که حفاری چوب بسیار دقیق و پر زحمت و حفظ آن کاری دشوار است، چوب بازمانده که حدود 20٪ از کشتی اصلی می‌باشد، توسط موزه ملی دانمارک در یک قاب از جنس استیل ضد زنگ با اندازه طبیعی و شکل اصلی کشتی بازسازی و برای نمایش دوباره مونتاژ گردیده است. اندازه این کشتی نشان می‌دهد که به طور یقین یک کشتی جنگی سلطنتی برای دفاع مقام امپراتوری دریای شمال در مبارزات خود می‌باشد.

 

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
کشتی وایکینگ‌ها
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه