فوت‌وفن: عکس‌های قدیمی در WhatsApp را پاک و حافظه اندروید را خالی کنید

نویسنده:

۰۸:۴۸:۵۰

معرفی یک برنامه کاربردی موبایل برای جان دادن به ذخیره حافظه اندروید شما

میلیاردها نفر در سراسر جهان از برنامه کاربردی پیام‌رسان WhatsApp (واتس اپ) استفاده می‌کنند. همین امر باعث شده تا این برنامه به یک سرویس پیام‌رسان پرطرفدار مبدل شود.

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که گروه دوستانتان برای تمامی ارتباطات از واتس اپ استفاده می‌کنند، این احتمال وجود دارد که همه پیام‌های طولانی و همه نوع عکس و فایل گیف روی هم انباشته شده باشد.

وضعیت بدتر زمانی است که بدانید واتس اپ تمامی این تصاویر را در حافظه خود گوشی یا کارت حافظه ذخیره می‌کند که همین امر منجر به اشغال شدن میزان چشمگیری از فضای ذخیره در حافظه می‌شود. اما خب، امکان دارد شما نخواهید همه تصاویر را پاک کنید چون شاید برخی از آنها خاطرات باارزشی برای شما باشند.

نگران نباشید! یک تیم توسعه برنامه‌ موبایل به نام Siftr Labs  برنامه کاربردی موبایلی تولید کرده است که پوشه واتس اپ در گوشی شما را اسکن می‌کند و به صورت خودکار تصاویر حقیقی و باارزش را نادیده می‌گیرد و همه فایل‌های بیهوده دیگر را با یک ضربه پاک می‌کند.

مرحله اول: نصب برنامه Siftr Magic Cleaner

اگر می‌خواهید تصاویر بیهوده را از مکالمات واتس اپ خود حذف کنید تا فضای حافظه آزاد شود، برنامه Siftr Magic Cleaner را از لینک زیر نصب کنید.

Install Siftr Magic Cleaner for free from the Google Play Store

 

مرحله دوم: اجازه دادن

در مرحله بعد، اگر نسخه اندروید تلفن شما مارشملو (اندروید ۶٫۰) و بالاتر است، برنامه Siftr را باز کنید و سپس روی گزینه Go Ahead برای ادامه فرایند ضربه بزنید. با این کار، شما به این برنامه اجازه دسترسی به فضای حافظه دستگاه را می‌دهید که لازم است پوشه تصاویر بیهوده در واتس اپ را اسکن کند. بنابراین، بر روی باید در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود، گزینه Allow را انتخاب کنید.

مرحله سوم: اسکن تصاویر بیهوده و پاک کردن آسان آنها

وقتی برنامه نصب و همه مجوزهای لازم داده شد، پاک کردن تصاویر بیهوده از واتس اپ به راحتی آب خوردن صورت می‌گیرد. برای شروع این کار، بر روی تصویر آدمکی که روپوش آزمایشگاه دارد ضربه بزنید و حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا این برنامه پوشه واتس اپ را تحلیل و بررسی کند. وقتی کارش تمام شد، پیامی با عنوان X Junk Photos Found خواهید دید که لازم است برای بررسی یافته‌ها این فهرست را مرور کنید.

برنامه Siftr از هوش مصنوعی برای تعیین ارزش تصاویر استفاده می‌کند. بنابراین، چیزهایی مانند اسکرین‌شات و تصاویر اشیای غیرمتحرک به صورت خودکار برای پاک کردن آماده می‌شوند و تصاویر مورد علاقه شما نادیده گرفته می‌شوند. با یک بررسی کوچک و نگاه اجمالی در فهرست تصاویری که مشاهده می‌کنید (که همه آنها به احتمال زیاد بیهوده هستند)، می‌توانید هر کدام را که می‌خواهید نگه دارید را انتخاب کنید و از حالت پاک کردن در بیاورید. سپس، گزینه پاک کردن را در انتهای صفحه بزنید تا از شر تمامی تصاویر بیهوده راحت شوید.

بعد از انجام این کار، فضای حافظه را با رفتن به قسمت تنظیمات بررسی کنید. اگر یکی از کاربران پرمصرف واتس اپ باشید، خواهید دید که فضای خیلی زیادی از حافظه با یک ضربه ساده آزاد و خالی می‌شود.

برگرفته از
gadgethacks
لینک کوتاه

دیدگاه